השר בנט בחלוקת הפרסים
השר בנט בחלוקת הפרסים צילום: שלומי אמסלם

שר החינוך, נפתלי בנט, העניק היום (רביעי) למוסדות החינוך המצטיינים את פרס החינוך המוסדי לשנת תשע"ח.

הטקס התקיים ביד יצחק בן צבי בירושלים בהשתתפות מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מנהלי בתי הספר, הצוותים החינוכיים, ראשי הרשויות המקומיות ומנהלי המחוזות.

פרס זה מוענק למוסדות החינוך (גני ילדים ובתי-ספר) על תרומה ייחודית לחינוך. לבתי הספר יוענקו תעודות הערכה ופרסים כספיים בסך של 20 אלף שקלים ולגני הילדים יוענקו תעודות הערכה ופרסים כספיים בסך 7,500 שקלים.

גני הילדים שזכו בפרס הם גן אלוורוד (דליית אלכרמל) וגן שתולה (מעלה יוסף).

בתי הספר היסודיים שקיבלו פרסים: כפיר (תל אביב יפו), לוי אשכול (בית שמש), יהל"ם (מעלות-תרשיחא) וגלילות (נשר).

בתי ספר על יסודיים שזכו בפרס הם ישיבת בני עקיבא לפיד (מודיעין-מכבים-רעות), כפר הנוער ויצ"ו הדסים (אבן יהודה), בן גוריון פיינברג (פתח תקווה) ואמי"ת המר (רחובות).

שני בתי ספר של החינוך המיוחד זכו גם הם בפרס: שחף (מ.א. עמק הירדן) וכי"ח (ירושלים).

שר החינוך נפתלי בנט בירך את מוסדות החינוך המצטיינים ואמר, "אני מכיר את הפעילות שלכם, צוותי החינוך המצטיינים, בבתי הספר ובגנים - ונפעם בכל פעם מחדש. לכולכם יש תכונה מרכזית משותפת: אתם לא נשארים באזור הנוחות, אלא מחפשים בכל יום עוד דרכים לקדם את החינוך במדינת ישראל. במעורבות חברתית, בהעצמה של תלמידים ומורים, במצוינות, בחינוך לערכים. בזכותכם למדינת ישראל יש מערכת חינוך מעולה שרק הולכת ומשתפרת. אני גאה בכם ומודה לכם בשם ממשלת ישראל, הורי ישראל ותלמידי ישראל. עלו והצליחו".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, הוסיף כי "מערכת החינוך הציבה בין יעדיה המרכזיים את החינוך לערכים, למעורבות בחיי הקהילה והחברה, למניעת נשירה ולהעמקת הלמידה. מוסדות החינוך שזכו בפרס קידמו באופן ראוי לציון ערכים אלה, לצד פיתוח מודלים לעידוד התפתחות אישית ולעידוד למידה, ואנו גאים בהם ומברכים אותם על זכייתם. מערכת החינוך התברכה במנהיגות חינוכית יוצאת דופן, ובזכותם צועדת מדינת ישראל לשגשוג ולצמיחה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו