ילדים נהנים בקיץ
ילדים נהנים בקיץצילום: יח"צ

אז אם עדיין לא רשמתם את ילדכם לקייטנה ואתם מתלבטים בין השפע האינסופי של האפשרויות הקיימות, הנה 5 סיבות שיגרמו לכם לבחור בקייטנת אנגלית עבור הקטנים שלכם.

1. בגלל שזו הדרך היחידה שהם לא ישכחו את מה שהם למדו במהלך השנה

קייטנת קיץ באנגלית היא הדרך הבטוחה לנצל את החופש הגדול כהלכה ולוודא שכל העבודה הקשה של שנת הלימודים האחרונה לא הייתה לחינם. יתרה מכך, קייטנת אנגלית מאפשרת לילדים להתכונן גם לשנת הלימודים הקרובה ולסגור את כל הפערים שהם צברו בדרך. בעזרת שורה של משחקים ואין סוף של פעילויות מהנות, אפשר לתרגל את היסודות של הדקדוק, להרוויח עוד כמה שעות של שיחה ולזכות בביטחון של ממש בשפה הכי חשובה שיש.

2. כי ניתן גם ללמוד וגם ליהנות (מכל רגע)

מרבית קייטנות האנגלית דוגלות בשיטה של לימוד אנגלית בכיף ומציעות מגוון של סדנאות שהילדים שלכם לא ישכחו במהרה. כל תהליך הלמידה מתרחש בקבוצות קטנות ומותאם לרמתו של כל תלמיד, ככה שהדגש הוא על לימוד חוויתי ומעניין במיוחד. ראוי לציין גם את איכות המורים שנוטלים חלק בקייטנות. בדרך כלל, רמתם גבוהה יותר מאשר זו של המורים ברוב חטיבות הביניים ובתי הספר היסודיים והעניין מתבטא בהווי הייחודי שנוצר בכל קייטנה.

3. משום שזו עשויה להיות הזדמנות להגדיל את מאגר החברים שלהם

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל קייטנה הוא לאפשר לילדים שלכם ליהנות מחיי חברה תוססים ולהכיר חברים חדשים. קייטנות האנגלית עושות זאת באופן מושלם מכיוון שהן דוגלות באינטראקציה גבוהה כבר מהשנייה הראשונה ומאפשרות לכל ילד לספר על עצמו ועל התחביבים שלו (בשפה האנגלית כמובן). אם נוסיף לזה את תחושת הגיבוש שנוצרת בסיומה של כל קייטנה ואת החוויות המשותפות שמתרחשות במהלכה – נבין שיש כאן מתכון בטוח לשיפור חיי החברה.

4. בגלל שבגיל הזה הם לומדים באופן מהיר יותר

למרות שלא תמיד מדברים על זה, הגילאים הנמוכים הם התקופה הטובה ביותר ללימוד של שפה זרה. למעשה, ככל שאנו מתבגרים אנו חווים קשיים גדולים יותר בלימוד של שפה שנייה או שלישית ואילו בגילאים הצעירים יותר יכולות ההטמעה של שפה זרה נמצאת בשיאה. ישנם מגוון של מחקרים אשר מצביעים על כך ואין סוף של עדויות שגורסות שמומלץ לנצל את השנים המעצבות באופן מקסימלי. וכשיש אפשרות לעשות זאת בדרך של חוויה ושל לימוד אנגלית בכיף – למה לא לנצל אותה?.

5. מכיוון שחבל לבזבז את הזמן על רק על ים ובריכה.

נכון שהחופש הגדול הוא הזמן של הילדים ליהנות, אבל לבזבז תקופה כל כך ארוכה על ים ובריכה זה פשוט לא חכם. וזה עוד לפני שדיברנו על החיבה של הדור החדש למשחקי המחשב והידיעה של כל הורה שהוא פשוט ייאלץ לבלות את הקיץ הקרוב בריבים על שעות המסך של כל ילד. כך, ששווה למצוא אלטרנטיבה עם ערך חינוכי שתאפשר לילדים לנצל את הזמן הרב שעומד לרשותם.