לא במחנה של המחנ"צ. אלעזר שטרן
לא במחנה של המחנ"צ. אלעזר שטרן צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ ואלוף (במיל') אלעזר שטרן (יש עתיד) מתח ביקורת על התגובות בציונות הדתית ובקרב נציגיה הפוליטיים להחלטה שלא למנות את תא"ל עופר וינטר למפקד אוגדה, תגובות שלטענת שטרן גרמו לוינטר נזק.

"עופר וינטר הוא קצין מצוין, מפקד מצוין, אמיץ ומקצועי. אם קרה משהו גרוע לעופר וינטר, זו ה'בעלות' המתמשכת מצוק איתן ואולי אף קודם, שלקחו עליו בנט ואחרים", טען שטרן הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל.

לדבריו, "שולי מועלם הוציאה אתמול הודעה שאומרת 'איך דפקו את עופר וינטר', זה קטסטרופה. כששולי מועלם מוציאה סוג של הודעת בעלות".

"אם יש משהו שפוגע בוינטר באופן אישי, לפני הסיכוי שלו להתקדם, זה שאנשים רוצים לזהות אותו פוליטית ומציגים סוג של הישג בזה שיש להם קצינים דתיים, כאילו אני הייתי שליח של הבית החרד"לי (הבית היהודי - ח"ב)", הוסיף שטרן.

בתגובה לשאלה בנושא החשיפה של קמפיין ההשמצות הממומן של אבי גבאי נגד יאיר לפיד, אמר שטרן, "אני מכיר את יאיר לפיד. זו לא פעם ראשונה שעושים עליו תכניות משמיצות, סאטירות ועוד. משקיעים כסף ציבורי ולא ציבורי בלהשמיץ אנשים- זאת מחלה של הפוליטיקה הישראלית שצריך לעקור אותה. אומרים שזה קורה 'בתוך המחנה', אנחנו לא במחנה של המחנ"צ. אני לא חושב שזה (ההשמצות) מוכרח להיות חלק מהמשחק".

על הטענה שיאיר לפיד מתבכיין אמר שטרן, "לא רק שזו לא התבכיינות, אלא ההפך, זו הצגת תרבות אחרת. אם מפלגת העבודה עשתה את זה, זאת אכזבה קשה פי אלף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו