למה התכוונה מיכאלי באמירתה המשונה?

ח"כ מיכאלי טוענת שחוק חופשת הלידה "מייצר באופן ביולוגי אמהות ואבות". מה התפיסה שמאחורי האמירה?

גיל רונן , א' בתמוז תשע"ח

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הקפיצה רבים מאיתנו כשאמרה השבוע בכנסת את הדברים הבאים:

"כשהחוק נותן חופשת לידה לאישה באופן בלעדי הוא מושיב אותה בבית באופן בלעדי עם התינוק/תינוקת במשך שלושה חודשים, הוא גורם לזה שבגוף שלה נוצרים ההורמונים ההוריים האלה, שגורמים לנו לרצות או להיות מוכנות ומוכנים להקריב את מה שצריך להקריב בשביל לטפל תינוק והתינוקות. זה דבר שנוצר בגוף אצל גברים בדיוק באותה מידה כמו אצל נשים, אילו הם היו בבית בזמן הזה. כלומר, החוק מייצר באופן ביולוגי אמהות ואבות."

לא מדובר בטירוף סתם אלא באמירה המשקפת את תפיסתה הפוליטית הניאו-מרקסיסטית של מיכאלי. במה דברים אמורים?

ובכן, מיכאלי – כמו פמיניסטיות רבות ברחבי העולם – מנהלת קרב תמידי נגד האינסטינקטים הנשיים. נשים רוצות להיות נשיות. הן רוצות גברים לצידן. הן רוצות שהגברים הללו יהיו גבריים. ומעל הכל – הן רוצות להוליד ילדים ולגדל אותם. ככה זה בטבע.

כתוצאה מכל זה, ועוד כמה מוסכמות דתיות וחברתיות שבנויות סביב הטבע האנושי והנשי הזה, נשים נוטות לאמץ תפקידים ביתיים יותר מהגברים.

זהו הדבר שמרב מיכאלי וחברותיה לא יכולות לאפשר! הרי כל כוחן הפוליטי בנוי על הטענה שהנשים מדוכאות ע"י הגברים וע"י החברה ה"פטריארכלית". שמה שנשים רוצות זהה למה שגברים רוצים, ושאם אין לנשים ייצוג של 50% במדעים המדויקים ובהיי-טק, אם הן לא מהוות 50% מהמנכ"ליות של החברות והמשרדים הממשלתיים, אם הן לא 50% מהמטכ"ל ו-50% מהכנסת – סימן שיש כאן אפליה נוראית ודיכוי אלים ופערי שכר וכו’.

ומי יציל את הנשים האומללות מהדיכוי האיום? מרב וחברותיה, כמובן.

אבל אם נשים הן פשוט מאוד נשים, וגברים הם גברים, וההבדלים בינינו עמוקים, טבעיים ומבורכים – אז אין שום צורך במרב ובחברותיה, ולא צריך לתת להן תוכניות טלוויזיה ורדיו, ולא צריך לתת להן ועדה בכנסת ותקציבים אדירים. ומותר להתייחס בספקנות גם לטענותיהן לגבי התשוקה האדירה של נשים לשרת בתפקידים קרביים. ובכלל, אפשר לתת לכולם לחיות בשלום ובאהבה, ככל שהיא קיימת.

וזה כל הסיפור.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה