נבחרת רוסיה הביסה בפתיחת המונדיאל

נבחרת רוסיה, מארחת טורניר גביע העולם שבכדורגל פתחה ברגל ימין כשהביסה ללא רחם את נבחרת סעודיה בתוצאה 0:5

נרי וייס , א' בתמוז תשע"ח

הרוסים חוגגים
הרוסים חוגגים
צילום: רויטרס

רק לפני יומיים, ב-12 ביוני חגגה רוסיה את יום חגה הלאומי החדש שאחרי התפרקות ברית המועצות. היום (חמישי) החלו החגיגות האמיתיות כשזו הוציאה לדרך את טורניר המונדיאל עם ניצחון קליל על נבחרת סעודיה בתוצאה 0:5.

התוצאה במקרה של רוסיה, משקרת. הנבחרת המארחת של הטורניר עשתה הכנה רעה מאוד כשלא הצליחה לנצח ואף ספגה הפסדים לנבחרות שכלל לא ייקחו חלק במונדיאל הנוכחי כמו נבחרת אוסטריה. ובכל זאת, הערב על כר הדשא במוסקבה, הנבחרת המארחת נהנתה מיריבה חלשה במיוחד ואהדה אדירה ביציעים.

ארבע שנים חיכו חובבי הכדורגל בארץ ובעולם כולו לפתיחת הטורניר היוקרתי שוב, ובתום טקס מרשים וחגיגי על כר הדשא באצטדיון לוז'ניקי שבמוסקבה, יצא לדרך טורניר הכדורגל הגדול ביותר בעולם כולו.

הטירוף ביציעים, העובדה כי זה מתקיים בארצה ובתוספת לכך שהנשיא ולדימיר פוטין צופה מהיציע, הביאה את המארחים לפתוח את המשחק בסערה ועם הרבה התלהבות. כבר בדקה ה-12 עלתה רוסיה ליתרון משער של יורי גזינסקיי בתום התקפה מתפרצת.

רגע לפני הירידה להפסקת המחצית, כבש המחליף דניס צ'רישב שנכנס בדקה ה-24 במקום חברו לקבוצה שנפצע אלן דזגואב את השלישי עם פעולה אישית אדירה ובדקה ה-71 מחליף נוסף ארטם דזיובה הרשית את השלישי בתוך דקותיים על כר הדשא.

את המסמר הנוסף בארון של הסעודים שמראש לא ציפו מהם לעבור את שלב הבתים, תקע שוב צ'רישב עם שער שני שלו במשחק, והפך לראשון בטורניר שכובש צמד, ורגע לפני סיום המשחק התכבד גם אלכסנדר גולובין בשער אישי שלו שהיה החמישי לזכות הרוסים המארחים.

הסעודים שנמצאים בעימות פוליטי מול הרוסים בכל הקשור לנעשה ברוסיה ובשל הקשר של הרוסים עם אירן, הובסו הפעם על כר הדשא.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il