השנים האחרונות לא היטיבו עם מכבי תל אביב. הקבוצה ידעה מעט עליות והרבה מורדות וכבר ארבע שנים לא הניחה בארון הגביעים את צלחת האליפות.

הערב (חמישי) ארבע שנות הבצורת הגיעו לסיומן עם האליפות ה-52 של הקבוצה. מכבי תל אביב עלתה למגרש למשחק שרובו היה במעמד צד אחד. כמו במשחק חצי הגמר היא הזכירה ניצוצות של הצהובים בעבר, קבוצה שידעה לדרוס את הליגה ולהתעלות ברגעים הנכונים.

זה נגמר בניצחון משכנע במיוחד, 75-95, ולא היה חסר הרבה שחולון תפסיד את המשחק הזה בהפרש גדול עוד יותר. האורחים הגיעו מראש בהילוך נמוך בעוד הצהובים רצו לאורך המגרש מהרגע הראשון, היו טובים בהגנה ובהתקפה והפגינו אופי של האלופים.

ג'ון דיברתולומיאו ואיתי שגב מניפים את צלחת האליפות
ג'ון דיברתולומיאו ואיתי שגב מניפים את צלחת האליפות צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

אפשר להיכנס לפרטים השונים של המשחק ואפשר להסתכל על המכלול. לא היה שום שלב במהלך 40 הדקות שחולון היתה באמת קרובה לצהובים. האורחים החזירו למשחק הגמר את גלן רייס ג'וניור שאמנם סיפק להם 14 נקודות אבל לא היה דומה לג'וניור ההוא מגמר גביע המדינה, שניצח את הצהובים עם ווינר שוט בשניות הסיום, וגנב להם את הגביע מתחת לאף.

למכבי תל אביב היו אקס פקטורים לאורך כל שלב הפלייאוף. ג'רמי פארגו שהיה שקט יותר הערב, אלכס טיוס שנבחר לשחקן המצטיין של הפיינל פור ובכל משחק היה טוב יותר מקודמו וגם ג'ייק כהן שנתן משחק שיא ונבחר כ-MVP של משחק הגמר.

ג'ייק כהן גבוה מעל פניני, בדרך לאליפות
ג'ייק כהן גבוה מעל פניני, בדרך לאליפות צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הצהובים גם נהנו ממשחק טוב של מייקל רול ושל נוריס קול, שנעלם בשלבים המאוחרים של העונה והמציא את עצמו מחדש בשני המשחקים האחרונים.

למכבי תל אביב קלעו: כהן 18, רול 15, קול 13, דיברתולומיאו 13, טיוס 10 (15 ריבאונדים), קיין 10 (10 ריבאונדים, 6 אסיסטים), תומאס 9, פארגו 7.

לחולון: הולוואי 20, רייס ג'וניור 14, אלכסנדר 13, בלאט 12, המילטון 7 (9 ריבאונדים), פניני 5, תומאס 4.