דרישה: לזמן את השגריר לשיחת בירור

יו"ר ארגון "חזון לאומי" קורא לזמן לבירור את שגריר האיחוד האירופי בישראל, בעקבות חשיפת התכנית ללוחמה משפטית נגד לוחמי צה"ל.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ח

עמנואל ז'ופרה
עמנואל ז'ופרה
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר ארגון "חזון לאומי - המרכז למנהיגות ציונית", אריאל קלנר, פנה היום (ראשון) לראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו בבקשה לזמן את שגריר האיחוד האירופי, עמנואל ז'ופרה, לשיחת ברור דחופה.

דרישתו של קלנר מגיעה בעקבות הדיווח ב''ישראל היום'' ולפיו האיחוד האירופי מפעיל ומתקצב בישראל תכנית ללוחמה משפטית נגד חיילי ולוחמי צה"ל באמצעות ארגוני שמאל ישראליים.

לפי הפרסום, תקצוב התכנית על ידי האיחוד האירופי עומד על 250,000 אירו עד סוף 2019, כשהתכנית עתידה לפעול עד 2021.

"אין צורך להבהיר לעומק את הסכנה הגדולה בהפעלת התכנית", כותב קלנר, "שכן היא עלולה לגרום לכך שידי צה"ל תהיינה כבולות במלחמה נגד הטרור היומיומי, ותמנע ממנו לסכל פעולות חבלניות מסכנות חיי אדם".

קלנר מוסיף כי "מדובר בצביעות ובעוול משווע של האיחוד האירופי. היחס המחפיר שמעניק האיחוד כלפי ישראל הולך ומחמיר. האיחוד האירופי ממצב את ישראל כאחת הפושעות הנוראות עלי אדמות, דבר שאין לו קשר למציאות. האבסורד היותר גדול הוא שהכל נעשה בתיאום עם ארגונים ישראליים שפועלים מתוך גבולות המדינה, חותרים תחתיה ומקבלים מימון נדיב על ידי האיחוד ומדינות באירופה".

לבסוף, אומר כי קלנר כי הוא סבור "שיש לזמן בהקדם את שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה לשיחת בירור דחופה בנושא", ומוסיף כי "בשיחה תוכל גם לברר עם השגריר האם ישנן עוד מדינות שזוכות ליחס דומה כמו ישראל, וכן האם האיחוד מממן תכניות דומות במדינות נוספות".