מחדל המצלמות: כבל דורש תשובות עד מחר

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, שב ודרש הבוקר (שני) מנציגי המשטרה התייחסות לעניין דוחות מצלמות המהירות, לנוכח חוסר הוודאות בציבור בעקבות הפרשה, וביקש לדעת מתי תסתיים בדיקת המשטרה.

הדיון נערך בעקבות החשיפה בשבוע שעבר לפיה המשטרה הפסיקה לתת דו"חות על פי איכוני מצלמות המהירות עקב ספק משמעותי שעלה בנוגע להליך הבדיקה והאישור שלהן.

ראש מחלקת תביעות תעבורה באגף התנועה במשטרה, ניצב משנה שרית פליפסון, השיבה: "לגבי ההווה בימים אלה מתבצעות בדיקות. מלבד זאת יצאו הנחיות: אחת לגבי מי שטרם שילם דוחות קנס וטרם חלף מועד התשלום – מועד התשלום הוארך עד ה-2 בספטמבר 2018. לגבי דיונים המתנהלים בבתי משפט לתעבורה ביקשנו לדחות דיונים עד אחרי פגרת בתי המשפט. באשר לעתיד אנחנו יודעים למי ניתנה הנבואה".

נצ"מ פיליפסון הוסיפה ואמרה כי היא מניחה שעד תחילת ספטמבר יצטרכו להיות תשובות בנוגע לאמינות המצלמות וחוקיות הקנסות שניתנו לפיהן.

ראש ועדת התעבורה בלשכת עורכי הדין, עו"ד יוסי יעקבי, התייחס לכך והציע לכל מי שיש לו קנס להגיש בקשה להישפט, מאחר ובעוד שלושה חודשים הוא לא יוכל לעשות זאת אם המשטרה תחליט שהדוחות תקפים.

נצ"מ פיליפסון אמרה בתגובה כי היא "מציעה לבדוק את החוק עצמו ולא את הפרשנות של עו"ד יעקבי לחוק". היו"ר כבל אמר כי לא ראוי להעמיד אזרחים במצב לא נעים, ודרש תשובות יותר ברורות מהמשטרה בעניין זה עד מחר.