אבי גבאי: נצביע נגד חוק הגיוס

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי התייחס אחר הצהריים (שני) בפתח ישיבת הסיעה לטענות בדבר קשריו העסקיים עם מונופול הגז.

"השבוע חזרו כוחות החושך לפעול יחד. חברות הגז והפוליטיקאים שמחוברים אליהן באמצעות קשרים של כסף וכוח. אבל למה דווקא השבוע? כי היום התקיים דיון בוועדת הביקורת בראשות ח"כ שלי יחימוביץ, בעניין דו"ח מבקר המדינה על מחירי הגז", טען גבאי.

גבאי טען כי מדובר ב"דו"ח שקובע שנתניהו ושטייניץ איפשרו לחברות הגז לשדוד אותנו בהרבה מאוד מיליארדי שקלים. דו"ח שמאשר את מה שאמרתי לאורך כל ההתנגדות שלי למתווה הזה. ברור לכולם שבפרספקטיבה של שלוש שנים צדקתי – אין תחרות ואין פיקוח אמיתי על המחירים".

"יש שיאמרו: עוד דיון בוועדה של הכנסת שבסופו תצא הודעה לעיתונות. אז זהו. שלא. זה דיון סופר חשוב בעיקר בגלל העיתוי. בהסכם של חברת חשמל יש אופציה לעדכון מחיר, ולכן החברות מפחדות שנדבר על זה. הן מפחדות שאנחנו כציבור נדרוש מחברת חשמל לעמוד על האינטרס שלנו. דירקטוריון חברת החשמל בגד בציבור, קיבל הוראה פוליטית שלא להתנגד למתווה ומכר אותנו. שיהיה ברור, אנחנו נמשיך לעסוק בזה. לא ניתן להם למכור אותנו שוב", הוסיף.

"אבל שיהיה ברור – חברות הגז לא היו מצליחות בלי הפוליטיקאים שבאמת עבדו בשבילן. ראש הממשלה, הבטחת מאות מיליארדים למשק הישראלי. איפה הם? איפה הכסף לחינוך ולבריאות? איפה קרן העושר שמעולם לא הוקמה? הכסף לא הגיע כי ויתרת עלינו. כי השארת את הכסף אצל החברים שלך", טען גבאי. "שר האנרגיה שטייניץ, הדובר של חברות הגז, לא הבין בעצמו שכל הסביבה שלו נגועה וחשודה בשחיתות. שר הרווחה חיים כץ, מי שאת חשבון ההשקעות הפרטי שלו ניהל איש חברות הגז. כן, ככה פשוט. מי היה מאמין?".

גבאי התייחס גם לחוק הגיוס, "אני אומר כעת בבירור – אנחנו נצביע נגד חוק הגיוס. העקרונות שלנו ידועים: אנחנו רוצים שכל צעיר וצעירה בישראל יעשו צבא, שירות לאומי או שירות אזרחי. אבל עד שהחלום הזה יתגשם, הילדים שלנו, אלה שתורמים למדינה – חייבים לקבל יותר. בחוק המדובר כרגע אין לא שוויון בנטל ולא תגמול אמיתי לחיילים שמשרתים".