ליברמן מבטיח:
אכיפת חוק גם על הפלסטינים

בתגובה לשאלת כתב ערוץ 7 ציין שר הביטחון כי מערכת הביטחון נערכת בימים אלו להרס בניה פלסטינית בלתי חוקית בשני אזורים.

חזקי ברוך , ה' בתמוז תשע"ח

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (שני) בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו כי חוק הגיוס הוא חוק מאוזן ונמצא בקונצנזוס רחב.

"חוק הגיוס הוא חוק של מערכת ביטחון לא חוק של ישראל ביתנו", אמר ליברמן, "אני מקווה שנביא אותו כבר בשבוע הבא לדיון ונעביר אותו עד סוף מושב הקיץ בקריאה שנייה ושלישית".

הוא הוסיף כי "החוק נמצא בקונצנזוס רחב בין כל הסיעות: גם בקואליציה וגם באופוזיציה ואי אישור החוק בנוסחה הנוכחית שלו, זאת פשוט תהיה בכייה לדורות. אני קורא לכולם להשאיר את המחלוקות והחשבונות ולהתאחד סביב המתווה שגיבשו במערכת הביטחון".

ליברמן התייחס לטרור העפיפונים בעוטף עזה ואמר "אני חוזר ואומר מי שחושב שניתן להמשיך בטרור העפיפונים אז הוא טועה. אנחנו צריכים לפעול בהתאם לאינטרסים שלנו, אנחנו יודעים מה לעשות, והעיתוי הוא קריטי. אנחנו נקבע את הדרך, את העיתוי ואת האמצעים, לא אף אחד אחר. אני לא שמעתי טענה, לי אין טענות לא ליועמ"ש, לא לפצ"ר ולא לאף אחד. אנחנו נפעל בהתאם לאינטרסים שלנו ואנחנו יודעים מה צריך לעשות. כל השריפות וטרור העפיפונים ברור שזה לא יכול להימשך".

לשאלת ערוץ 7 מדוע ממשלת ימין הורסת בתים של יהודים והאם אנחנו צפויים לראות עוד הרס של בתים בזמן הקרוב, השיב ליברמן: "שאלה מאוד במקום. ליבי עם המתיישבים".

"אני ביקרתי בנתיב האבות וגם בתפוח מערב. ניסינו לעשות את המקסימום ולתת אלטרנטיבה לתושבים. לצערי אנחנו כולנו מחויבים לפסיקת בית משפט עליון ופעלנו בהתאם לחוק", הוסיף.

לדבריו, "הפסיקה הזאת חייבת לעבוד גם הפוך - יש שתי פסיקות כפר הג'האלין בחאן אל-אחמר ליד מעלה אדומים וכפר סוסיא מבנים לא חוקים של ערבים. 4 פעמים ניסיתי לבצע הרס של המבנים הבלתי חוקיים כולל בימים האחרונים קיבלתי הערות של היועץ לביטחון לאומי שהוא מתנגד ויש שיקולים ואני לא מתכוון להגיע לביזוי בית המשפט כמו בנושא תפוח ונתיב יש פסק דין של בית המשפט העליון ואני מתכוון לבצע את הפסיקה הזאת ולפעול להריסת בתים של ערבים גם שם".

ליברמן ציין כי מערכת הביטחון להריסת מבנים בלתי חוקיים של פלסטינים ביו"ש "בימים אלה אנחנו בעיצומם של ההכנות להריסה שלמבנים לא חוקיים בסוסיא בחאן אל-אחמר אלא אם ראש הממשלה יחליט לעצור אני אציית אבל אני מזכיר מי שמכבד את פסיקת בית המשפט העליון זה לא יכול להיות חד סטרי. זה חייב להיות דו-סטרי. אני מקווה שאנחנו גם בבניה הבלתי חוקית, גם של הערבים בהר חברון וגם של הבדואים באזור כפר אדומים, נפעל כמו שפעלנו במקרים אחרים".