בלגיה מול פנמה הערב
בלגיה מול פנמה הערב צילום: רויטרס

הדרך של פנמה אל טורניר גביע העולם בכדורגל, המונדיאל, הייתה בדרך נס. שער רפאים הזוי ביותר מול קוסטה ריקה, העלה את הדרום אמריקאים לראשונה בתולדותם אל טורניר הכדורגל היוקרתי ביותר בעולם על חשבון נבחרת ארצות הברית.

הערב (שני) החזיקו הדרום אמריקאים מעמד מחצית אחת בלבד מול אחת מהפייבוריטיות לזכיה בגביע העולם, נבחרת בלגיה. הבלגים נחשבים כבר שנים לא מעטות לאחת מהנבחרות הטובות בעולם, ובטורניר הנוכחי הם עשויים להגיע לידי מימוש הפוטנציאל.

השתיים פתחו הערב את משחקם הראשון בשלב הבתים של הטורניר במחצית ראשונה חלשה. אך אז, בדקה ה-47 בעיטת יעף אדירה של דריס מרטנס טרפה את הקלפים ומרגע זה ואילך הייתה רק נבחרת אחת על כר הדשא - בלגיה העדיפה.

רומלו לוקאקו, חלוצה של נבחרת בלגיה חגג צמד שערים בתוך 6 דקות, בדקה ה-69 ו-75, וסיפק הצהרת כוונות - הפעם בלגיה הולכת עד הסוף.

אחרי שנעצרו ברבע גמר המונדיאל הקודם וברבע גמר יורו 2016, ואחרי שדרסה במוקדמות המונדיאל עם 28 נקודות מ-30 אפשריות ו-43 שערים, הבלגים הפעם יכולים לעשות זאת.

במשחק שהתקיים מוקדם יותר היום, גברה נבחרת שבדיה על דרום קוריאה בתוצאה 1:0 בזכות התערבות נוספת במונדיאל במצלמות הטלוויזיה. זוהי הפעם השלישית בטורניר הנוכחי בו נעזרים שופטי המשחק בשריקות במצלמות המיוחדות, לראשונה אי פעם בטורניר היוקרתי.