"איוולת של ממשלת ישראל"

נתניהו החליט להקפיא הרס מתוכנן של בנייה ערבית בלתי חוקית. בדרום הר חברון זועמים: "אוזלת יד ואיוולת ממשלתית".

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ח

"איוולת של ממשלת ישראל"-ערוץ 7
המאחז הפלסטיני הבלתי חוקי ליד סוסיא
צילום: רגבים

ראש מועצת דרום הר חברון, יוחאי דמרי, מגיב בחריפות להחלטת ראש הממשלה נתניהו להקפיא את מהלכי ההרס נגד בנייה פלסטינית בלתי חוקית בסוסיא.

לדבריו מדובר באזלת יד המפלה לרעה באופן חמור יהודים לעומת ערבים.

על פי ההערכות ההחלטה להקפיא את ההרס על אף גיוסם של מאות שוטרים וחיילים למשימה, התקבלה בשל הגעתם הצפויה של ג'ארד קושנר ושליחו של טראמפ לאזור.

״אין לתאר את האיוולת של ממשלת ישראל. בשל ביקור צפוי של שני שליחים אמריקניים, הממשלה מעכבת למועד לא ידוע את ביצוע הריסת הבתים הלא חוקיים, אשר נבנו כנגד צו מניעה של בג"צ ויושבים על אדמות מדינה במשך שנים", אומר דמרי.

לדבריו "אוזלת ידה של ממשלת ישראל עומדת בניגוד גמור לנחרצות אותה היא מגלה בכל הקשור בהריסת בתי יהודים, כפי שראינו רק השבוע בנתיב האבות ובתפוח, ולפני כן בהרס בתי דריינוף עמונה ועפרה".

"אני קורא לממשלת ישראל לעשות את הדבר הנכון, להפסיק לקבל החלטות חד צדדיות, ולהעמיד את טובת מדינת ישראל ואזרחיה בשמירה ביטחונית וערכית על אדמות המדינה בראש סדרי העדיפויות. גרירת הרגלים, מעל שנתיים, ביישום צו בית המשפט, היא שדר ברור לצד השני של העלמת עין והראיה לכך הם עשרות המבנים הבלתי חוקים ההולכים ונבנים על שטחי c מידי חודש בשיטתיות גמורה ותחת עינה הפקוחה של מדינת ישראל באין מושיע".