פרשת דומא
הנאשם ברצח: "טוב מותי מחיי"

עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את עמירם בן אוליאל החשוד בפרשת דומא, סיפר: ''הוא הודה במעשים תוך כדי ששברו את נפשו".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ח

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של עמירם בן אוליאל - הנאשם ברצח בכפר דומא, מקווה שבית המשפט המחוזי ידחה את הודאות הנאשמים משום שהוצאו מהם באמצעות עינויים.

''בין אם ההחלטה של בית המשפט במשפט הזוטא תקבל את הטענות של ההגנה ובין אם לא, אני לא יכול לשכוח את המראה של עמירם בן אוליאל שנכנס לחדר לפגישה איתי", נזכר בן גביר.

''אחרי 21 יום התירו לנו להיפגש, עמירם בדיוק עלה ממרתפי העינויים, המחזה היה קשה. אני מכיר את עמירם, הוא בחור חזק ובריא מאוד ופגשתי שבר כלי. פגשתי אדם שרעד, שיילל שאמר 'טוב מותי מחיי'. פגשתי בן אדם שהשב"כ הפך לצל אדם ולכן כל הודאה שהתקבלה כתוצאה מהדברים של עמירם היא לא חוקית, היא פסולה, היא לא מוסרית".

בן גביר הדגיש, כי ''ישראל היא לא איראן ולא סוריה, אסור לקבל הודאות כאלה. אי אפשר להחזיק בן אדם במרתפי עינויים, להרביץ לו, לפגוע ולשלול ממנו את הרצון החופשי ואחרי זה לנופף בזה שהנה יצאה ממנו הצהרה כזאת או אחרת.

''אנשים במצבו של עמירם היו מודים ברצח ארלוזורוב, ואני חושב שאסור למדינת ישראל לקבל התנהלות כזאת ואמצעים כאלה, ואסור להרשיע אדם על סמך אמירות שהתקבלו לאחר עינויים", הוסיף עו"ד בן גביר.