הילדים שניצלו התארחו בבית הנשיא

נשיא המדינה אירח את ילדי גן שיבולים מהמועצה האזורית אשכול שנפגע מפצצת מרגמה "מבטיח לכם שעוד יבואו ימים בהם נשמח להעיף עפיפונים"

אורלי הררי , ו' בתמוז תשע"ח

ילדי גן שיבולים בבית הנשיא
ילדי גן שיבולים בבית הנשיא
צילום: חיים צח /לע"מ

"לפני שבועיים דיברנו בטלפון והיום אני כל כך שמח לראות אתכם כאן בבית הנשיא", אמר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לילדי גן שיבולים מהמועצה האזורית אשכול.

גן שיבולים ספג לפני מספר שבועות פגיעה ישירה מפצצת מרגמה והיום הגיעו הילדים הנרגשים מלווים בגננת טובה ובהוריהם למפגש עם הנשיא עימו שוחחו בטלפון בבוקר בו נפגע הגן.

"כשהייתי ילד בגן כמוכם בירושלים, היה על העיר שלנו מצור במלחמת השחרור, לא היה לנו קל אבל ידענו שעלינו להיות חזקים", אמר הנשיא לילדים.

הנשיא סיפר "אחד הדברים שהכי אהבנו זה להעיף עפיפונים, אנחנו קראנו להם טיארות. אני מבטיח לכם שעוד יבואו ימים בהם נשמח להעיף עפיפונים ואני מבטיח לכם שהחיילים שלנו שומרים עלינו, וידאגו שנראה בשמים רק עפיפונים שישמחו את הלב ולא נצטרך להיזהר מפניהם".

טובה לודמר גיגי, גננת גן שיבולים הודתה לנשיא: "תודה מקרב לב על הדאגה הכנה, על החום והאהבה שהרעפת עלינו. רוממת את רוחנו ביום לא פשוט. והנה אנחנו כאן, מממשים את הזמנתך הנדיבה, החמה והמלבבת."

ילדי הגן סיפרו לנשיא בגאווה על הקיבוץ בו הם גרים ועל הגן: "אנחנו מגדלים עגבניות, ואוהבים לשחק בחצר שלנו", הילדים הציגו לנשיא ציור שציירו יחד ובו דגל ישראל.

"תודה על שפתחתם את ליבכם ואירחתם אותנו בביתכם," אמרה במפגש נציגת ההורים ליאורה זייתוני: "נחזור הביתה מלאי חוויות שילוו אותנו בשעות הטובות והמאתגרות."

הנשיא הוסיף ואמר להורים, אשר כמחציתם עולים חדשים שמצאו את ביתם בקיבוץ: "חובתה של מדינת ישראל לדאוג שיהיה בסדר, וכך יהיה. אתם גרים באחד האזורים הכי יפים בארץ ישראל, שלא נקרא מבחינתי עוטף עזה אלא עוטף מדינת ישראל, וחובתה של מדינת ישראל תבוצע."

בסיום המפגש שאלו כמה מהילדים איפה הנשיא עובד ובתגובה הזמין הנשיא את ילדי הגן ללשכתו, וסיפר להם ששם נערכים מפגשים עם מנהיגים מכל העולם. "מאוד משמח אותי ואת נחמה שהגעתם לבית הנשיא. אנחנו מארחים אורחים רבים אבל אתם האורחים הכי נהדרים והכי נחמדים שהיו בבית נשיא עד עכשיו."