יו"ר חוננו: הנערים עברו אונס אכזרי

יו"ר חוננו תוקף את השב"כ, הפרקליטות והפוליטיקאים, "כשאנשי חוק מנצלים את הכח שניתן להם לאכזריות כזו הם צריכים לעמוד לדין".

תגיות: חוננו דומא
ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ח

תוקף. שמואל מידד (זנגי)
תוקף. שמואל מידד (זנגי)
צילום: עצמי

יו"ר ארגון 'חוננו' שמואל (זנגי) מידד, תוקף את התנהלות השב"כ בחקירת נאשמי דומא, בעקבות החלטת בית המשפט שהתקבלה בצהריים על פסילת חלק מההודאות שנגבו בחקירה.

"הנערים עברו אונס אכזרי, אנסו אותם להודות. קראו לזה חקירת צורך, אבל האמת היא שהצורך היחיד היה להוציא מהם הודאה", מסר מידד, "כל זה נעשה תוך כדי שהשב"כ משקר כאילו מדובר בפצצה מתקתקת, וכאילו הוא הולך למנוע פיגוע. כל הפשע הזה נעשה בשם החוק".

לדבריו, "אין שום הצדקה שבעולם לפשע כזה. כשאנשי חוק מנצלים את הכח שניתן להם לאכזריות כזו הם צריכים לעמוד לדין. החל מהמענים עצמם, חוקרי השב"כ, דרך הדרגים שמעליהם דרך השופטים שאטמו את אוזניהם לזעקות נער שמתחנן על נפשו 'אני מעדיף למות. רק אל תחזיר אותי לחדרי העינויים' ועד שרים ואנשי ציבור שידעו והכחישו. איש מהם לא יוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה".

כאמור, בית המשפט המחוזי מרכז פסל בצהריים את כל ההודאות שנלקחו תוך כדי עינויים מעמירם בן אוליאל הנאשם העיקרי בפרשת הרצח בכפר דומא.

עם זאת, שאר ההודאות של בן אוליאל אושרו ונותרו בתוקף. גם ההודאה שמסר בן אוליאל במהלך השחזור קבילה והמשפט נגדו יימשך.

מרבית הודאותיו של הקטין הנאשם במעורבות ברצח נפסלו, מלבד הדברים שאמר למדובב שגבה ממנו הצהרה כללית על סיפור המעשה. עם זאת, גם המשפט נגדו יימשך, מאחר שההודאות שנגבו מבן אוליאל מפלילות גם אותו. סנגוריו מקווים כי בעקבות הקביעות בבית המשפט ישוחרר הקטין בקרוב למעצר בית.

נציין כי בשל צו איסור פרסום לא ניתן לפרט מהם אותם עינויים, ''אמצעים מיוחדים'', שהופעלו במהלך חקירות השב"כ.