לחקור את רג'וב. ארדן
לחקור את רג'וב. ארדןצילום: דוברות השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט הצבאי הראשי ולמתאם פעולות הממשלה בשטחים, בבקשה שיורו לפתוח בחקירה פלילית נגד ג'יבריל רג'וב

על הפנייה סיפר ארדן הערב (שלישי) בנאומו בפני 100 ראשי ארגוני מאבק בחרם, והיא באה בהמשך לתלונות שהוגשו נגד רג'וב בגין הסתה לרצח ותמיכה בפיגועי טרור.

השר ארדן גם ביקש ממתאם הפעולות בשטחים לשלול מיידית מרג'וב את אישורי הכניסה למזרח ירושלים ולהר הבית, בשל מעורבותו בהסתה ובפעילות נגד ישראל במוסדות בינלאומיים.

במכתבו פירט השר ארדן את פעילותו של רג'וב גם למניעת קיום המשחק בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ישראל - פעילות שכללה איומים שהופנו נגד שחקני נבחרת ארגנטינה ושבגינה אף נפתח נגדו הליך משמעתי על ידי פיפ"א.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

במכתב פורטו גם ציטוטים של רג'וב שנאספו על ידי ארגון PMW בראשות איתמר מרכוס, הכוללים דברי הסתה ועידוד לביצוע פיגועים נגד ישראל.

בנאום שנשא בכנס GC4I, של ארגונים פרו ישראלים מובילים מרחבי העולם, הפועלים במסגרת קרב ההסברה הבינלאומי אמר ארדן, "רג'וב מסית לרצח יהודים ותומך בטרור והגיע הזמן שהוא ישלם על כך. אסור לתת לכסות ולתפקיד שלו לתעתע בנו. מדובר באדם המאיים על ספורטאים ומביע תמיכה בפיגועים וטרור. הוא חלק מתנועת החרם כנגד ישראל ועלינו לפעול נגדו. מקומו של רג'וב בכלא ולא במוסדות בינלאומיים ובאירועי ספורט".

הכנס, שארגן המשרד לנושאים אסטרטגיים, נפתח הערב ויתקיים בימים הבאים בירושלים.