המדריך המלא להוצאת ויזה לארצות הברית

הדרך אל הוויזה לארה"ב מאתגרת ורבים נפסלים על הסף בראיון רק משום שהם לא הגיעו מוכנים, ניסו לשקר או הציגו חוסר אמינות

תגיות: ויזה ארה"ב
בשיתוף 'VISA USA' , ז' בתמוז תשע"ח

דרכון
דרכון
צילום: Thinkstock

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מגבילה את הכניסה אליה ולא מאפשרת לכל אחד לצעוד אל עבר היציאה של שדה התעופה קנדי.

הדרך אל הוויזה לארה"ב הינה מאתגרת ורבים מאוד נפסלים על הסף בראיון רק משום שהם לא הגיעו מוכנים, ניסו לשקר או הציגו חוסר אמינות. היות שלא חסרים אנשים אשר מעוניינים להגיע אל ארצות הברית אז ידיהם של הפקידים בשגרירות מלאות בעבודה ולכן כדאי מאוד לנצל את הזמן המוקצב לנו בראיון ולעשות את הכול באופן מושלם.

אל השגרירות יש להגיע כאשר אתם כבר מוכנים ומאורגנים ובידיכם כל הטפסים הרלוונטיים אשר מולאו בכתב רהוט וללא שגיאות כתיב. בנוסף תביאו אתכם כל מסמך או טופס אשר יוכל לתמוך בעמדתכם ולהציג זיקה חזקה לארץ. הכוונה היא למסמכים כמו אישור על לימודים, מסמכים מהצבא, תעודות שונות שמעידות על מצב משפחתי ועוד.

מתי כדאי להגיש את הבקשה לוויזה?

ברגע שתכנון הנסיעה עולה על פסים מעשיים ואתם אשכרה מתחילים לארגן את הנסיעה, זהו בדיוק הזמן להתחיל לדאוג לתהליך קבלת הוויזה. עדיף להתחיל מיד, עוד לפני קניית הכרטיסים לטיסה ולא רצוי לעשות זאת בתקופת העומס קרי לפני פסח, בחגים ובחופשים. ככל שמדובר על תקופת החורף אז פחות אנשים מחליטים לטוס לאצות הברית וכך גם העומס בשגרירות יורד בהתאם.

רב התהליך מורכב ממילוי של טפסים שונים כאשר הטופס העיקרי מותאם לסוג הביקור שלכם. מדובר בטופס ארוך ולא פשוט אך למעשה אין כל ברירה ויהיה עליכם למלא אותו עד סופו:

 • כדאי מאוד לעבוד באופן מסודר. מומלץ לפתוח תיקייה במחשב ולשמור בה את כל הדברים אשר קשורים לוויזה. הכוונה היא למסמכים שונים, תמונות ועוד.
 • תיעוד היא מילת מפתח בתהליך הזה. מומלץ לבצע צילומי מסך לכל שלב שאתם עוברים. זה יסייע לכם לשחזר את המידע במקרה שקרתה תקלה כלשהי.
 • כאשר אתם ממלאים את הטפסים השונים רצוי לעשות זאת באווירה רגועה ונוחה, ולהיות מרוכזים מאוד. לכל מילוי של טופס יש זמן מוקצב שאם הוא יגמר לפני שתסיימו אז תיאלצו להתחיל מהתחלה.
 • אם כבר סיימתם למלא את הטפסים אז לא כדאי להמתין זמן רב. שילחו אותו מיד והתחילו את התהליך.
 • את כל מה שיש לכם הקפידו לשמור על המחשב ולעשות גיבוי מתאים.

מה צריך להכין?

כאשר אתם מגיעים לראיון ישנם דברים טריוויאליים שעליכם להביא אתכם:

 • יש להביא דרכון בתוקף וישנים אם ישנם.
 • תאריכים של הביקור בארה"ב.
 • כדאי להביא גם את כל הכתובות שבהם תשהו במהלך הטיול בארה"ב. (אפשר למסור גם כתובת של מלון).
 • אם זהו לא ביקורכם הראשון אז יש להביא רשימה של הפעמים הקודמות שהייתם שם.
 • הביאו אתכם מידע על עיסוקכם העיקרי. אם מדובר על תלמידים אז להביא את שם בית הספר וכתובתו. סטודנט יעביר את שם מוסד הלימודים וכתובתו.
 • יש להגיע עם תמונה (לא שחור לבן) בגודל של 5*5 על פי כל ההוראות.

מחפשים ראש שקט? יש חברות שיכולות לסייע
במידה ואתם רוצים ראש שקט ואף למלא את הטופס בשפה העברית ולקבל הכוונה בכל שלב בתהליך תוכלו להיעזר בסוכנות שתסייע לכם. אחת הסוכנויות המובילות בארץ המתמחה בהוצאת ויזה לארה"ב היא חברת VISA-USA ויזה לארה"ב אליה תוכלו לפנות אם ברצונכם לעבור את כל התהליך עם הכוונה מלאה.

איך להתנהג במהלך הריאיון?

הריאיון על פקיד השגרירות ימשך דקות ספורות וזה גם הזמן שמוקצב לכם על מנת להרשים אותו ולהציג חזות מהימנה ואצילית. כאשר אתם יושבים מול המראיין ישנן כמה פעולות שכדאי לנקוט בהן:

 • שפת גוף בטוחה ונינוחה שלא מסתירה דבר. נסו להיות שלווים ולהביט למראיין בעיניים. ולא לשלב ידיים או לכסוס ציפורניים בעצבנות.
 • ענו בצורה ישירה מבלי להתבלבל או ליפות את הדברים. הפקידים מומחים בזיהוי בלופים ולא כדאי לנסות אותם.

בסופו של דבר אם אין לכם שום דבר להסתיר אז הסיכוי שלכם בקבלת ויזה הוא גבוהה יחסית.