עוצמת התגובה תתגבר ככל שנידרש

ראש הממשלה הגיב בטקס סיום קורס קצינים לירי המאסיבי מעזה לעבר ישראל. "אנחנו ערוכים לכל תרחיש ומוטב שאויבנו יבינו זאת - עכשיו"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ח

נתניהו, ליברמן ואיזנקוט בטקס סיום קורס קצינים
נתניהו, ליברמן ואיזנקוט בטקס סיום קורס קצינים
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס למצב הביטחוני בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1.

"אינני מתכוון לפרט את המהלכים שאנו מתכננים מול עזה. עוצמת התגובה מול עזה תתגבר ככל שנידרש. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ומוטב שאויבנו יבינו זאת ועכשיו", דברי ראש הממשלה.

הוא התייחס גם למצב בגבול סוריה. "לגבי החזית בסוריה, אנחנו פועלים כל הזמן כדי למנוע את ההתבססות הצבאית של כוחות איראן וגרורותיה שם. לא ניתן למי שקורא להשמדתנו להפוך את סוריה לבסיס תקיפה נגד ישראל".

"אגרוף הפלדה של צה"ל הולם ויהלום בעוצמה בכל מי שחותר לפגוע בנו", אמר ראש הממשלה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן פנה לקצינים אומר, "האחריות המוטלת על כתפיכם נותרה דומה לזו שהוטלה על הקצינים, שצעדו על המגרש הזה לפני חמישים שנה. אנחנו עדיין מוקפים בשנאה ובאויבים אכזריים. ברצועת עזה אנו עומדים מול חמאס וג'יהאד איסלאמי. בסיני דאע"ש, חיזבאללה בגבול לבנון ואלקעאידה בגבול הסורי. מאחורי כולם נמצאת איראן".

"אנו מתמודדים בו זמנית עם עפיפונים, מערכות הגנה אווירית וטילים ארוכי טווח של האוייב, המכוונים אל מרכזי האוכלוסייה בישראל. לכן, האתגרים העומדים בפניכם מורכבים ביותר ואתם, כדור המפקדים לעתיד, תצטרכו להתמודד איתם במקביל במקצועיות ובנחישות. אין לי ספק מה תהיה התוצאה הסופית. ועל מה שהיה אתמול יש לי רק שלוש מילים לומר לחמאס – זו היתה טעות", דברי השר ליברמן.