פרסום ראשון
גם בבחריין: אונסק"ו לא ידון בירושלים

בהידברות בהובלת השגריר כרמל שאמה הכהן, הוחלט שבדיונים לא תועלה ההצעה הפלסטינית לניתוק הזהות בין ישראל לירושלים וחברון.

ניצן קידר , ח' בתמוז תשע"ח

כרמל שאמה הכהן, בדיון באונסק"ו
כרמל שאמה הכהן, בדיון באונסק"ו
צילום: דוברות המשלחת הישראלית לאונסק"ו

מאמץ דיפלומטי ישראלי הצליח להביא פעם נוספת לדחיית הדיון באונסק"ו על הצעת ההחלטה להצהיר על ניתוק הזיקה בין העם היהודי לירושלים ולחברון.

מדובר בהישג משמעותי משום שהדיונים עתידים להתקיים בנסיכות המפרץ בחריין. ראוי לציין שבעקבות ההסכמה על הורדת הצעת ההחלטה מסדר היום, הודיע שגרירי ארה"ב והאיחוד האירופי שהם אינם מתכוונים להגיע לבחריין.

בירושלים הוחלט מראש שלא לשלוח נציג ישראלי לבחריין, בעיקר בשל המיקום הרגיש.

שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן, הסביר כי ישראל העדיפה למצוא את הדרך הנכונה להורדת ההצעה מסדר היום, מבלי לעשות רעש תקשורתי.

"תמיד פנינו היו להסכמות ודיפלומטיה שקטה. ההסכמה בבחריין טובה לכולם החל מהארגון והמדינה המארחת ולכל המדינות הנוגעות בדבר. הדרך היחידה להשיג ולשנות דברים בנושאים רגישים כמו המקומות הקדושים בירושלים היא בהדברות והבנה בדיוק כפי שהיה השבוע בפגישת ראש הממשלה ומלך ירדן בעמאן", אמר שאמה הכהן.

הוא ציין כי ישראל עומדת לסיים שנה שלמה ללא אישור הצעות אנטי ישראליות בארגון אונסק"ו ואולי בשל כך עליה לשקול מחדש את עזיבת הארגון. "ככל שההסכמות ייושמו בפועל תושלם באופן חסר תקדים שנה שלמה ללא שום החלטה אנטי ישראלית באונסק"ו מהלך דברים שעוד החל לפני ההודעה על עזיבת ארה"ב וישראל את הארגון. בכוונתי להמליץ לממשלת ישראל רגע לפני סיום שליחותי כאן והגעת מחליפי לבצע הערכה מחדש לגבי ההחלטה לעזוב את הארגון ב-31.12 בתיאום עם ארה"ב".