הומור פוליטי, עפיפונים והרצל – הערות

כמה הערות לסדר היום לפני שמתחיל עוד שבוע: מנסים למצוא מענה לעפיפונים. למה התכוון בנט? ממי צריך לבקש סליחה? חולדאי וההדרה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' בתמוז תשע"ח

לפני שבוע טוב
לפני שבוע טוב
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

צחוקים עם בנט

הומור הוא כלי נהדר עבור פוליטיקאים, בעיקר בתקופת בחירות, ולכן תהיתי ביני לבין עצמי אם אכן שוב מתרגשת עלינו מערכת בחירות מוקדמת כשקראתי את תגובתו של השר נפתלי בנט לבחירתו של ח"כ בוז'י הרצוג ליו"ר הסוכנות היהודית.

וכה כתב השר בין השאר: "הסוכנות הרוויחה איש עשייה, ישר וערכי, שדמותו הממלכתית תתרום רבות לאיחוד השורות ביננו ובין אחינו בתפוצות".

וכולנו שכחנו ברגע אחד את עמותותיו הבלתי חוקיות של אהוד ברק, שעל כספיהם היה ממונה הרצוג, ושכחנו את זכות השתיקה שעליה שמר בחקירתו ובכך ניצל מכתב אישום. שכחנו הכול. איך אמר בנט? "איש עשייה ישר וערכי".

האקתון נגד עפיפונים

מן הסתם גם אתם קיבלתם את ההודעה על ההאקתון (כנס מרתוני של אנשי טכנולוגיה, תוכן וייצור החוברים למיזם משותף) שהתקיים ביום שישי האחרון בשער הנגב כדי למצוא מענה לצרת עפיפוני הנפץ מעזה.

"ההאקתון יתקיים בשיתוף עם מומחים מתחומי המטרולוגיה, לייזרים, מכ"מים, אופטיקה, צילום, עפיפונאים, כדורים פורחים, אמצעי ראייה וזיהוי, כיבוי אש וצפרים. בנוסף ייקחו באירוע חלק גורמים צבאיים, תלמידי תיכון שער הנגב, סטודנטים ממכללת ספיר ותושבי האזור", נכתב בהזמנה ועל כך כתב בתגובה ידידי, שייקה: "עצוב. בהאקתון הזה צריכים להשתתף מאגיסטים, תותחנים, מק"כיסטים וכל אחד שיכול לגרום נזק מירבי למשלחי המעופפים. במקום זה אנו ממציאים טכנולוגיות מתקדמות ללוחמה בבלוני הליום ובעפיפוני נייר. מגוחך. אנו משולים לכלב שנושך את המקל, במקום את האיש המכה".

ואכמ"ל

מצחיק?

ואישה אחת נכנסה שלא בטובתה לפריים של חיינו, חיפשה את הרצל, הסתכלה כה וכה, הבינה את הטעות וניסתה להיעלם חזרה לפרטיותה, אבל אנחנו לא נתנו לה להיעלם. ראינו, צחקנו, לעגנו והעברנו הלאה ללועגים הבאים. כך רמסנו את כבודה של אישה שלא הכרנו, השפלנו אותה ואת קרוביה ומשפחתה והפכנו אותה (או בעצם את עצמנו) למשל ושנינה. סליחה

די להדרה

תארו לכן שרון חולדאי היה ראש ממשלת רוסיה. סביר להניח שהיה אוסר באופן גורף על קיומם של המשחקים הללו של קבוצות הגברים הללו שהתקבצו מכל המדינות למקום אחד בהדרה מוחלטת של נשים. חולדאי היה כבר מוצא יועץ משפטי שהיה מאשר צו מניעה נגד האירוע המפלה הזה. תסמכו עליו.

test770