רב השומרון הרב אליקים לבנון הוציא בסוף השבוע מכתב הבהרה, בו הוא שולל מכל וכל דברים שאמר עד המדינה גרשון מסיקה שהודיע לאחרונה על כוונתו להתמודד מחדש על ראשות המועצה האזורית.

מסיקה התראיין לכתבה ששודרה ב"חדשות כאן" בליל השבת האחרון וניסה לקשר בין פרשת ישראל ביתנו לבין ראש המועצה המכהן יוסי דגן. "סגני יוסי היה מיודע", טען מסיקה לגבי הפרשה.

יצויין כי בעת העברת כספי השוחד ע"י גרשון מסיקה לאנשי "ישראל ביתנו", דגן כלל לא היה סגנו אלא היה אחראי על סיורי ההסברה והדוברות במועצה, וכלל לא עסק בענייני כספים.

כתגובה לדברים ששודרו בראיון בליל השבת, יוצא הערב רב השומרון הרב לבנון בגלוי כנגד האמירות הללו. הרב כזכור היה זה שליווה את ההליך לאחר התפוצצות פרשת ישראל ביתנו, ומכיר את פרטי המקרה.

במכתבו הוא מבהיר, "ליוויתי את גרשון מסיקה לכל אורך הדרך, נפגשתי עם חוקרי להב 433. שמו של יוסי דגן לא עלה מעולם. בשום שלב של החקירה. הוא כמובן לא זומן לחקירה, ואפילו לא זומן למתן עדות. אין לו כל קשר לפרשת ישראל ביתנו".

הרב לבנון כינה את האמירות של מסיקה "לא אמת" ואמר, "אני קורא לכל השותפים למערכת הבחירות, להיות דוברי אמת. ולא להפיץ ידיעות שאין להן בסיס".

בראיון, גרשון מסיקה מתייחס להחלטתו להתמודד לראשות המועצה האזורית שומרון, וזאת על אף שפרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה גינו את החלטתו. מסיקה אמר אף כי על פי כן הוא רוצה להתמודד.

כזכור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כתב לגרשון מסיקה בתגובה על החלטתו להתמודד לראשות המועצה, "ודאי אין זה ראוי שתתמודד לתפקיד שאותו מילאת בעת שביצעת עבירות חמורות אלה, שעליהן לא עמדת לדין רק משום שחתמת על הסכם עד מדינה".

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס גם הוא להחלטתו של מסיקה ואמר בכנס לשכת עורכי הדין, "התנהלות מעין זו של עבריין, המבקש לשוב לתפקידו הציבורי החשוב, משל לא היו דברים מעולם - אין לקבל, בראש ובראשונה במישור הציבורי. אני סבור שמבחינה ציבורית, מוסרית וחברתית, זוהי תופעה כמעט בלתי נתפסת".