עבודות שירות לצעירים שביימו חטיפה

6 חודשי עבודות שירות וקנס של 5,000 שקלים נגזרו על ניב אסרף ושלושה חודשי עבודות שירות נגזרו על ערן נגאוקר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ח

6 חודשי עבודות שירות. ניב אסרף
6 חודשי עבודות שירות. ניב אסרף
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שופט בית משפט השלום בירושלים, אוהד גורדון, גזר הבוקר (ראשון) עונש של 6 חודשי עבודות שירות וקנס של 5,000 שקלים על ניב אסרף ושלושה חודשי עבודות שירות וקנס בסך 2,500 ש"ח על ערן נגאוקר.

השופט קיבל את בקשת הפרקליטות לעכב את ביצוע גזר הדין במטרה לאפשר לה לערער על קולת העונש.

השניים, הורשעו במסגרת הסדר טיעון, כי בדו את חטיפתו של אסרף בשל חובות ההימורים שלו. על פי כתב האישום, בתחילת אפריל 2015 נסעו השניים לקריית ארבע ובמהלך הנסיעה, סיפר אסרף לנגאוקר כי בכוונתו "להיעלם", וזאת, לדבריו, על רקע פרידה מחברתו, על מנת שכוחות הביטחון יחפשו אחריו, והפרסום על כך יביא לכך שחברתו תדאג לו.

בהגיעם לקרית ארבע, סיכמו השניים כי אסרף ירד ויסתתר בקרית ארבע, בעוד נגאוקר יצא מקרית ארבע ובהמשך יעצור בצד הדרך, ימתין מעט, ולאחר זמן מה ידווח לשוטר או חייל שייקרה בדרכו כי חברו הלך לעבר כפר פלסטיני סמוך ולא שב משם.

זמן קצר לאחר מכן, הגיע אסרף למקום מסתור סמוך לכניסה לקרית ארבע, מצויד במזרון ומזון ולפי התכנית שרקמו לפניכן, יצא נגאוקר לכיוון כביש 60, שם עצר את רכבו, הוציא אוויר מגלגל הרכב כדי לדמות תקר, שב לרכבו, ביצע פניית פרסה ונסע חזרה לעבר קרית ארבע.

בהגיעו לכניסה לקרית ארבע, הבחין נגאוקר ברכב משטרתי ובהתאם לתכנית, רץ לעבר שוטר ומסר לו דיווח כוזב, לפיו חברו ירד מרכבו וצעד לעבר כפר ערבי ולא שב משם בחלוף כחצי שעה.

רק כעבור כ-8 שעות, במסגרת חקירת שב"כ, הודה נגאוקר וסיפר לחוקרים על מקום הימצאותו של אסרף והוא נמצא בוואדי, כשהוא מצויד במזרון וקופסאות שימורים.