שרה האקבי סנדרס
שרה האקבי סנדרס רויטרס

אחת משני הבעלים של המסעדה שגירשה בסוף השבוע את דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, הסבירה שההחלטה משקפת ערכי מוסר ואת הצורך לחיות לפי "סטנדרטים מסוימים".

סטפני וילקינסון, אחת הבעלים של מסעדת ה"רד הן" בלקסינגטון שבווירג'יניה, התראיינה ל"וושינגטון פוסט" והסבירה שנודע לה על נוכחותה של סנדרס במסעדה כשקיבלה שיחת טלפון מאחד העובדים במסעדה.

לדבריה, כאשר השף אמר לה ש"הצוות די מודאג", החליטה להתייצב במסעדה. "אני לא חסידה גדולה של עימותים", סיפרה לעיתון. "יש לי עסק ואני רוצה שהוא ישגשג". עם זאת, הסבירה, "זהו כנראה אותו הרגע בדמוקרטיה שלנו שבו אנשים חייבים לקבל החלטות ולבצע צעדים לא נעימים, כדי לעמוד בערכים שלהם".

היא הסבירה שפעולות הבית הלבן תחת דונלד טראמפ הן "בלתי הומניות ולא-אתיות".

כשהגיעה, השולחן של סנדרס ובני משפחתה קיבל רק מתאבנים אך עוד לא קיבל את המנה העיקרית. היא שוחחה עם העובדים שלה ושאלה אם היו רוצים שהיא תבקש מסנדרס לעזוב, והם ענו בחיוב. היא ניגשה אל סנדרס, ביקשה ממנה לצאת עמה למרפסת ואז הסבירה לה שלמסעדה "יש סטנדרטים מסוימים שעליה לעמוד בהם, כמו כנות, חמלה ושיתוף פעולה". אז אמרה לה – "אני מבקשת שתלכו".

היא אמרה ל"פוסט" כי אינה מתחרטת על מה שעשתה והיתה עושה זאת שוב. וילקינסון סיפרה שמשפחת סנדרס הציעה לשלם אבל היא ויתרה להם על התשלום.

סנדרס צייצה כי פעולתה של בעלת המסעדה "מעידה עליה הרבה יותר מכפי שהיא מעידה עלי". מסעדה אחרת באזור, עם אותו שם כמו המסעדה שזרקה את משפחת סנדרס, הבהירה בינתיים בטוויטר כי לא מדובר באותה מסעדה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו