פרשת הרצח בדומא: שאלות קשות לשב"כ

משה זר תוקף את המחלקה היהודית, ״גם בשריפת המסגד בגליל היו כתובות בעברית, האם בדקתם שזה לא סכסוך חמולות?״.

בני טוקר , י"ג בתמוז תשע"ח

משה זר
משה זר
צילום: פלאש 90

איש ההתיישבות משה זר מתייחס להתפתחויות בחקירת הרצח בכפר דומא, עם ביטול חלק מהראיות שנלקחו מהנאשמים באמצעות עינויים.

"מי שלא עבר עינויים לא יודע מה זה. אם לוקחים בחור בגיל 13 ונותנים לו מכות רצח מוציאים ממנו כל מה שרוצים ותאמין לי שאחרי שהוא הוציא הודאה עם עינויים כבר לא אכפת לו והוא ממשיך גם אחר כך להגיד להם כל מה שהם רוצים לשמוע״, אומר זר.

זר מפנה שאלות קשות לשב"כ, "יש כאן שריפה של בית ערבי, דבר שכולנו מתנגדים לו. אין אחד שמסכים עם זה אלא אם כן הוא חולה נפש. כשהשב"כ מקבל אירוע כזה הוא היה צריך לחקור בכל מיני כיוונים. לדוגמא - שרפו בעבר דלת של מסגד בטובא בגליל, היה שם מגן דוד וכיתוב ׳נקמה׳ בעברית, וכבר מצאו מישהו ועצרו אותו ופתאום התברר שמשפחות ערביות התקוטטו אחת עם השנייה על הגב של המסגד וציירו ׳נקמה׳ ומגן דוד, כל ילד בכיתה א' יודע לצייר מגן דוד".

זר תמה מדוע השב"כ לא פרסם האם נחקרו ערבים בפרשה, "הציבור רוצה לדעת האם השב"כ השקיע מאמצים עליונים בכדי לחקור את הסביבה של הכפר המצחין הזה ושל המשפחה שאינני יודע את טיבה כדי לדעת האם יש גורמים אחרים שהיו שורפים את הבית כדי לשרוף את האנשים שם.

״אני קצת מכיר את האומה הערבית, אני יודע את דרך טיפולם ותמיד אני אומר שהדם הכי זול זה אצל ערבים, הם יכולים להרים סכין על דברים שטותיים שבכל מקום אחר מעבירים הלאה וכאן הם שוחטים על כלום, זאת הדרך שלהם. השב"כ מכיר אותם טוב ממני, הם עוברים את כל הקורסים, היינו צריכים לשמוע שהשב"כ בא ואמר ׳חקרנו גם כיוונים אחרים׳, זה מאוד חשוד שזה לא פורסם".

זר מזכיר גם את המקרה הקשה של הבחור מחוות גלעד שהתאבד, "מצאו שטינקר בחוות גלעד שהיה עם חבל על צווארו ואמר למעסיק שלו בשב"כ שנמאס לו מהחיים והוא רוצה למות, ומה המעסיק אמר לו? ׳תירגע לך לישון׳, האם ככה מתנהג בן אדם? באותו הרגע החלטתי וגם אחרים החליטו שאין מקום לשב"כ היהודי".