נהגי דן ישתכרו 44 שקל לשעה

הסכם עקרונות שנחתם בין ההסתדרות להנהלת דן וועד העובדים קובע כי השכר התחילי של כלל נהגי החברה יעמוד על 44 שקל לשעה.

רעות הדר , י"ב בתמוז תשע"ח

מעמד החתימה
מעמד החתימה
צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מנכ״ל חברת דן עופר זילביגר, יו"ר ועד העובדים יוסי קפילוטו וחברי ועד הנהגים חתמו על הסכם עקרונות פורץ דורך לפיו שכרם ההתחלתי של כ-1,600 נהגי דן השכירים יעמוד על 44 שקל לשעה.

ההסכם בדן מצטרף לגל העלאות השכר לציבור נהגי התחבורה הציבורית אותו מובילה ההסתדרות, במסגרתו השכר התחילי בחברת מטרופולין הועלה אף הוא לאחרונה ל-44 שקל לשעה, ושכרם של נהגי אגד הועלה ל-43.5 שקל לשעה - עם התחייבות להעלאת שכר בגובה אחוז לאחר כל שנת ותק.

תוקף הסכם העקרונות שנחתם בדן הוא לחמש שנים (רטרואקטיבית מתחילת 2018) והוא קובע לראשונה בחברה טבלת שכר אחידה לכלל העובדים מכל הדורות, והחל מיום העבודה הראשון בחברה. הצדדים הסכימו כי השכר התחילי של נהגי דן יעמוד על 44 שקל לשעה, ובנוסף לכך כל נהג בעל ותק של חמש שנים בחברה יקבל חצי אחוז תוספת שכר לאחר כל שנת ותק שיצבור. הישג ייחודי נוסף בהסכם הוא הצמדת השכר בדן למגזר הציבורי, רטרואקטיבית מינואר 2018.

ההסכם כולל גם את השוואת תנאי הפרישה של עובדי דור ג' בחברה לאלו של עובדי דור א', והם יכללו בין היתר תנאי פרישה מיטיבים כגון מענק בגובה משכורת חודשית, תעודת נסיעה חופשית לנהג ולבני משפחתו ועוד.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר כי "ענף התחבורה הציבורית עובר מהפכה לנגד עינינו ובזכות ההסתדרות, נמשכת העלאת הרף בתנאי העסקת העובדים. ההסכם זה הנו צעד נוסף שיעזור להגביר את האטרקטיביות של הענף ולשפר את איכות השירות והבטיחות לטובת כלל משתמשי התחבורה הציבורית בארץ. ההסתדרות שעושה לילות כימים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית, תמשיך לפעול לשיפור מעמדם וביטחונם התעסוקתי של הנהגים".

יו״ר דן שמואל רפאלי ומנכ״ל החברה עופר זילביגר מסרו "חברת דן רואה בציבור הנהגים את המשאב האנושי המוביל בענף התחבורה הציבורית ובטוחים שעם כינון ההסכם החדש תנאי השכר הטובים והתנאים הנלווים, תמשיך חברת דן להוביל את ענף התחבורה הציבורית ותהווה מוקד משיכה לנהגים רבים אשר רוצים לראות את עתידם במשפחת דן".