בן ארי למען הסטודנטים

הבוקר (שני), אושרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק המבקשת להכיר במעורבות חברתית ובשירות מילואים כקורס אקדמי שיעניק שתי נקודות זכות לסטודנטים.

הצעת החוק שיזמה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) זכתה לתמיכתו של שר החינוך ויו"ר המל"ג, נפתלי בנט (הבית היהודי) אושרה בוועדת חינוך ותעלה להצבעה במליאת הכנסת לקריאה שניה ושלישית.

שר החינוך הוסיף להצעת החוק של ח״כ בן ארי סעיף, לפיו שירות מילואים של עשרה ימים בשנה יוכר כמעורבות חברתית ויזכה את הסטודנטים בשתי נקודות זכות במסגרת התואר. כל זאת, בהמשך להחלטת שר החינוך לפיה בני הזוג של סטודנטים במילואים יזכו להקלות ולתנאים מיוחדים במסגרת הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

לדברי שר החינוך בנט: "משרתי המילואים עומדים בחזית ההגנה על ביטחון המדינה, ועלינו לדאוג להם כפי שמגיע להם, כפי שהם דואגים לנו. הצעת החוק המצוינת של ח״כ מירב בן ארי מחייבת לראשונה את האוניברסיטאות ומוסדות האקדמיה להכיר בשירות מילואים כפעילות חברתית. זה לא רק מגיע למילואימניקים ביושר, זו גם חובתנו כמי שיכולים לישון בשקט בזכות פועלם המשמעותי. חוק זה מצטרף להקלות שקידמנו במל״ג בראשותי לטובת בני ובנות זוג של משרתי מילואים. נמשיך לסייע להם גם בעתיד״.

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, הוסיפה "קיימת חשיבות רבה להצעת החוק שיזמתי שמבקשת להעניק נקודות זכות לסטודנטים על התנדבות בקהילה ושירות מילואים. כיום ישנם מוסדות שכבר מאפשרים קבלת נקודות זכות עבור מילואים ותרומה לקהילה ולכן, אין סיבה שמה שטוב במוסד אחד לא יהיה טוב במוסד אחר. לא זו בלבד, כיום סטודנטים מקבלים נקודות זכות אקדמיות על שיעורי ספורט, אירובי ופעילויות שונות, כך שעל אחת כמה וכמה עליהם לקבל הכרה כאשר מדובר בנושאים שהם בליבת החברה הישראלית ותורמים לחברה בישראל. מעורבות חברתית של סטודנטים מסייעת לארגונים החברתיים ובעיקר תורמת לסטודנטים עצמם. אני מודה לשר החינוך, נפתלי בנט על התמיכה".