בנט לויליאם: ירושלים - הבירה רק שלנו

"ירושלים היא בירתו של העם היהודי ורק של העם היהודי. זה נתון עובדתי, היסטורי ונצחי", אמר בנט בתגובה לביקורו של הנסיך הבריטי.

חזקי ברוך , י"ב בתמוז תשע"ח

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בהתייחסות לדיון הסוער על חוק היועמ"שים שהתקיים מוקדם יותר בוועדת החוקה.

"חוק מינוי היועצים המשפטיים שמביאה שרת המשפטים הוא חוק נכון, מאוזן ומתבקש. מטרתנו פשוטה: יועצים ייעצו, ממשלה תמשול, שופטים ישפטו. בבחירות שעתידות להיערך בנובמבר 2019 – ייבחר שוב הציבור את מנהיגיו, לא את פקידיו", אמר בנט.

בהמשך התייחס בנט למצב בדרום, "בשבועות האחרונים מתנהלת מערכה מתמשכת מול רצועת עזה, בעצימות הולכת ומשתנה. הניסיון של האויב ברור – להרגיל אותנו למצב בו הדרום בוער והתגובה הישראלית תהיה מתונה עד רפה".

לדבריו, "היו ויכוחים בשבועות האחרונים לגבי טיב האויב, ואופי הטיפול במשגרי עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ. ובכן, אתמול הוויכוח הוכרע עם הודעת צה"ל - לא התנגדות עממית ולא ילדים בני שמונה. מדובר בטרור שניזום, מכוון ומופעל על ידי חמאס. מול טרור לא נלחמים בכפפות של משי, כשמחבל פועל כנגד מדינת ישראל אנחנו יורים בו על מנת לפגוע. זו עמדתי, ואמשיך לקדם אותה, מתוך הבנה של חשיבות הכוח והפעלתו".

ביחס ליוזמת השלום של ממשל טראמפ אמר בנט, "בסוף השבוע האחרון ביקרו בישראל שליחיו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושניר וג'ייסון גרינבלט. בצעד חריג יחסית, קושניר התראיין לעיתון פלסטיני ואמר את מה שאנחנו כבר הבנו מזמן – אבו מאזן איננו פרטנר. הוא מעדיף להמשיך להרעיב את עמו ולקלל את נשיא ארצות הברית במקום לנהל דיאלוג אמיתי. אנחנו נבחן כל הצעה שיביא הממשל האמריקאי, שהתגלה עד כה כידיד אמת של מדינת ישראל, אך לא נתפשר על האינטרס הלאומי, הערכי והביטחוני של מדינת ישראל".

בתשובה לשאלה אודות ביקור הנסיך ויליאם במזרח ירושלים אמר בנט בפנייה לנסיך, "ברוך הבא. אנחנו מברכים כל מי שמבקר בבירתנו. ירושלים היא בירתו של העם היהודי ורק של העם היהודי. זה נתון עובדתי, היסטורי ונצחי".