רגב מתנערת מאחריות ומאשימה את כחלון

שרת התרבות והספורט עונה להורים השכולים הדורשים למנוע מועמדות סרט אנטי ישראלי לפרס אופיר. "להפסיק את השימוש הנלוז בבמה הציבורית"

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשע"ח

השרה רגב
השרה רגב
צילום: חזקי ברוך

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, עונה למכתב של 76 משפחות שכולות שקראו לבטל את התמיכה ואישור מועמדותו של הסרט 'נולד בדיר יאסין' לטקס פרס אופיר בטענה שהוא מעביר מסר "שחיילי צה"ל הם פושעי מלחמה".

"קראתי בהזדהות מלאה את מכתבתכם. אני מצטרפת לפניה להפסיק את תמיכת מוסדות תרבות, הנשענים על הקופה הציבורית ו/או בבמה הציבורית, בין בפרסים ובין בכל דרך אחרת, כדי לתמוך במופעים, בסרטים או באירועים כאלה ואחרים, המאמצים נרטיב פרו פלסטיני", כתבה רגב להורים השכולים.

היא ציינה כי משרד התרבות והספורט אינו מעניק תקציבים לסרטים מעין אלה. "הסרט 'נולד בדיר יאסין' אינו נתמך על ידי הקרנות, שמשרדי מתקצב. אולם, העובדה, שהאקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה החליטה להציב אותו כמועמד לפרס אופיר היא תעודת עניות לשר האוצר, אשר בידיו הסמכות הבלעדית למנוע או לגרוע תמיכה".

"פניתי שוב ושוב לשר האוצר בסוגיות אלה של שימוש נלוז בבמה הציבורית כדי 'לקדש סיפורי אלף לילה ולילה' פרו פלסטינים, המבזים לכאורה את צה"ל והמוציאים את דיבת הארץ רעה. כך, נטען בתלונות, על ידי מי שצפו בסרט".

"אשמח, שתצטרפו ותחזקו את פניותיי לשר האוצר. חייבים להפסיק את השימוש הנלוז והמבזה הזה בבמה הציבורית ומוטב שעה אחת קודם", מסכמת רגב את מכתבה.

שי גליק, מנכ"ל ארגון 'בצלמו' המלווה את המשפחות השכולות בירך על מכתבה של השרה.

לדבריו, "לא ייתכן ששר האוצר ימשיך לצפצף על חוק הנכבה ולא לשלול מימון מאף גוף המשמיץ את ישראל או מארח אירועים שקוראים לאלימות וטרור".