לואיס סוארז חוגג עוד שער על רוסיה, הערב
לואיס סוארז חוגג עוד שער על רוסיה, הערב צילום: REUTERS/Dylan Martinez

שלב ההכרעות. אחרי אחד-עשר ימים של כדורגל בטורניר גביע העולם המתקיים ברוסיה, היום (שני) נפתח הסיבוב השלישי והאחרון של שלב הבתים בו יקבעו גורלן של נבחרות רבות.

הבית שפתח את הסיבוב האחרון והקובע, רגע לפני שלבי הנוק-אאוט של הטורניר היוקרתי, הוא בית א' בו משחקת בין היתר הנבחרת המארחת, נבחרת רוסיה.

אחרי שהשפילה את נבחרות מצרים וסעודיה, הפעם פגשה החבורה הרוסית את נבחרת אורוגוואי הדרום אמריקאית שהורידה אותה אל הקרקע ומהר. אחרי שהביסו בתוצאות 5:0 ו-3:0 את הנבחרות הערביות, הפעם הרוסים נותרו חסרי אונים מול כדורגל משובח של הדרום אמריקאיים.

הרוסים שהחזיקו בהפרש שערים טוב בהרבה יותר מזה של הדרום אמריקאיים, קיוו לסיים את הבית במקום הראשון ולהימנע ממפגש מול נבחרת ספרד החזקה בשלב שמינית הגמר, אך שערים של סוארס, עצמי של צ'רישב וקבאני החזירו אותם לגודלם המתאים - גדולים על הערביות, קטנים על כל היתר.

אורוגוואי מסיימת את שלב הבתים של הטורניר היוקרתי במאזן מושלם של שלוש ניצחונות ללא אף ספיגה, ותקווה לצלוח את שלב השמינית שיזמן לה יריבה קשה.

אם לא יקרה נס, רוסיה תודח כבר בשלב הבא, זאת על אף שטרם הוכרעה זהות היריבה שלה שם כשפורטוגל, ספרד ואיראן נאבקות על שני המקומות הראשונים בבית ב'. הערב בשעה 21:00 שעון ישראל תעלנה אלה לשחק ובסיומו נוכל כולנו לדעת מה יהיו משחקי שלב שמינית הגמר הראשונים.

במשחק הנוסף בבית א', שהיה לפרוטוקול בלבד, גברה ערב הסעודית בתוספת הזמן על נבחרת מצרים בתוצאה 2:1. במצרים שבר שוערה השני, אל חדארי, שיא חדש כשהפך לשחקן המבוגר ביותר בעולם המשתתף בטורניר המונדיאל כשהוא בן 45. אל חדארי הפסיק להדוף בעיטת עונשין מ-11 מטרים בטרם נכנע לעוד אחת כזו ולשער נוסף ממש עם שריקת הסיום.