שחקני ספרד חוגגים הערב
שחקני ספרד חוגגים הערב צילום: רויטרס

הפרחים לטכנולוגיה. לולא הטכנולוגיה החדשה שנכנסה לראשונה למשחקי המונדיאל, היינו עדים לסנסציה הגדולה ביותר במונדיאל 2018. עם כל הכבוד לניצחון האדיר של מקסיקו על נבחרת גרמניה במשחק הראשון, עם כל הכבוד לניצחון הדרמטי של אותה נבחרת גרמניה על שבדיה משער בדקה ה-95 וניצחון בתוספת הזמן של ברזיל, את מונדיאל 2018 היו יכולים לזכור ממה שהתרחש הערב (שני) על כר הדשא באצטדיון קאליניגראד שברוסיה.

מצד אחד הייתה זו אלופת אירופה לשעבר, נבחרת ספרד שאמורה הייתה לסיים את השלב הראשוני במקום הראשון, מצד שני עמדה לה נבחרת מרוקו הקטנה שכבר סיימה את דרכה בטורניר במשחק בו אין לה מה להרוויח.

הספרדים היו חייבים ניצחון או תיקו בכדי להבטיח לעצמם את המקום הראשון, בעוד היריבה הישירה, נבחרת פורטוגל שיחקה במקביל מול אירן וקיוותה להשתלט על המקום הראשון בעצמה. לרוע מזלם, מצלמות הטלוויזיה הכריעו את התוצאה.

הספרדים שפיטרו את מאמנם יומיים לפני תחילת הטורניר היוקרתי, הגיעו שאננים ויהירים למשחק וכבר בדקה ה-14 שילמו על כך במחיר יקר כשבוטייב קבע יתרון 1:0 מפתיע למרוקנים.

5 דקות אחר כך איסקו מיהר להשוות את התוצאה בתום מהלך קבוצתי יפה ונראה היה כי ספרד שוב תדרוס. או אז הגיע משום מקום יוסף אנסירי ועם שער בדקה ה-81 כבר שלח את עשרות אלפי אוהדי ספרד מובכים ומתוסכלים.

נגמר? לא במונדיאל הנוכחי כשמצלמות הטלוויזיה משחקות תפקיד. יאגו אספאס כבש שער הודות לעזרה הטכנולוגית החדשה שנכנסה לפעולה והשווה את התואה ל-2:2.

כמעט במקביל, עשתה נבחרת אירן את העבודה עבור הספרדים כשגם היא בעזרת מצלמות הטלוויזיה כבשה שער בבעיטת עונשין מ-11 מטרים והשוותה את התוצאה מול נבחרת פורטוגל ל-1:1. תוצאה שקבעה בסיום - ספרד מסיימת את השלב במקום הראשון ותפגוש בשמינית הגמר את הנבחרת המארחת רוסיה, ופורטוגל עם כריסטיאנו רונאלדו תשחק מול אורוגוואי החזקה.