״לא נשקוט עד שדגל ישראל יתנופף כאן״

כניסה מיוחדת הלילה לקבר יוסף. ראש מועצת שומרון: לא ננוח עד שדגל ישראל יחזור להתנופף כאן. הרב לבנון: יוסף הצדיק נותן כח להמשיך.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ח

תחת אבטחה כבדה של חיילי צה״ל ומג״ב התקיימה הלילה (שלישי) כניסה מיוחדת לקבר יוסף בהשתתפות מאות מתפללים.

בין הנכנסים היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש מועצת שומרון לשעבר בנצי ליברמן, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון והרב איתיאל בר לוי - ראש האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך.

הרב לבנון אמר במקום ״יוסף הצדיק זה הבסיס שלנו והוא הנותן לנו את הכח להמשיך בארץ, למרות הקשיים. בזכות יוסף הצדיק אנחנו לא נרתעים מהקשיים, בעזרת ה׳ נבנה ונתגבר״.

בשיאו של הביקור פרצו חיילי מג"ב בריקודים יחד עם הנוכחים. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, קרא לממשלת ישראל להחזיר את הנוכחות היהודית למקום "אנחנו זוכים להגיע פעם נוספת, בין 14 ל-15 כניסות בשנה, אלפי אנשים בכל כניסה, מצד אחד הלב שמח לראות אנשים מכל רחבי הארץ ומחו"ל שמגיעים, מצד שני הלב נחמץ לראות שאנחנו צריכים להגיע בלילה, והישיבה לא נמצאת כאן כל הזמן.

״אנחנו מכאן יוצאים בקריאה לממשלת ישראל להחזיר את הנוכחות היהודית הגבוהה בקבר יוסף. לנו כהתיישבות בשומרון יש אחריות לחיות כאן ולבנות, אבל גם אחריות לשמור כאן על המקומות הקדושים לעם היהודי, ובראשם קבר יוסף. אנחנו לא נשקוט, עד שדגל ישראל יחזור להתנופף כאן בצורה מלאה".

בנצי ליברמן ראש מועצת שומרון לשעבר, הביע התרגשותו "להיות פה, בקבר יוסף, לראות איך הוא נשמר, לראות איך העוצמה הזו, והקשר של העם לארצו, של העם ליוסף ששומר עלינו, ועם ישראל נמצא פה במיטבו".

דגן הודה לאנשי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון, למפקדי וחיילי צה"ל, על השותפות, והמחויבות לכניסות לקבר יוסף.

סגן מפקד סיירת חרוב, רס״ן ניר מור, סיפר כי ״בשיתוף פעולה עם כוחות מהחטיבה המרחבית שומרון ומג״ב, פעלה הסיירת לאורך כל שעות הלילה ובכך הבטיחה את ביטחונם של המתפללים. יחד נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להמשיך ולשמור על ביטחון התושבים והגזרה בכלל״.

צילום: דובר צה''ל