מחר: הילולת 'אור החיים' בהר הזיתים

אלפים יעלו להר הזיתים במהלך סוף השבוע הקרוב כדי להתפלל על קברו של בעל 'האור החיים' ולרגל יום ההילולא

תגיות: הר הזיתים
חיים לב - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ח

הר הזיתים
הר הזיתים
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אלפי מתפללים צפויים לעלות להר הזיתים במהלך סוף השבוע הקרוב כדי להתפלל על קברו של בעל 'האור החיים' ולרגל יום ההילולא.

ההילולא תחל מחר ותימשך לאורך סוף השבוע. ההילולא מאורגנת על ידי מועצת בתי העלמין ירושלים שבהנהלת הרב הלל הורוביץ, בשיתוף האגף למבני דת בעיריית ירושלים שבהנהלת הרב יצחק הנאו.

במסגרת ההיערכות להילולא סיירו המארגנים במקום. מ"מ ראש עיריית ירושלים, יוסף דייטש, שהשתתף בסיור אמר כי "יש לנו זכות גדולה להיות שליחים בהכנות להילולא הגדולה עליה מגיעים כל שנה אלפים רבים מהארץ ומהעולם. מדובר באתגר לא פשוט כלל הן מבחינת המיקום והן מבחינת הדרכי גישה. לשם כך, נדרשת לוגיסטיקה של ממש".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ אמר כי "אנו צפויים להקים במקום אוהל רחב ידיים שיסייע בהצללת המקום לכל האלפים מקרני השמש הקופחות. בנוסף, השנה לראשונה יבנה גשר כניסה מיוחד לגברים, המאפשר מעבר ישיר מהכביש עד לאזור הציון. גשר זה יהיה דרך הכניסה, והמעבר הקבוע ישמש כדרך היציאה. בנוסף, כנהוג זה מספר שנים, גם השנה יבנה הגשר המיוחד לכניסת נשים".

הרב בן- ציון קופרשטוק סיפר כי השנה הציבור "יראה את השיפורים הגדולים שפעלנו יחד לאפשר הגעה נוחה ובטוחה, כמו הדאגה כבכל שנה לשתייה קרה ומזונות בשפע גדול לכל המתפללים".

השנה המשטרה לא תאפשר הגעת רכבים פרטיים, וחברת אגד מעמידה רכבת של אוטובוסים קו 51 מרח' מלכי ישראל, דרך רח' שמואל הנביא החל מיום רביעי בשעה 20:00 ועד 02:00 בלילה , ומיום חמישי בשעות הבוקר ועד סיום הלילולה בשעות הלילה.