ריבלין והנסיך ויליאם בבית הנשיאלע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש בצהריים (שלישי) עם הדוכס מקיימברידג' הנסיך וויליאם.

"אני יודע שאתה עומד לפגוש את הנשיא אבו מאזן. תמסור לו מסר של שלום, תגיד לו שאנחנו חייבים למצוא יחד דרך לבנות בטחון כצעד ראשון להבנה שצריך לסיים את הטרגדיה בין העמים שנמשכת כבר למעלה ממאה ועשרים שנים", אמר לו ריבלין.

"בריטניה עזרה להפוך את ישראל למציאות קיימת", הוסיף הנשיא, "אנחנו צריכים למצוא יחד את הדרך לבנות אמון כצעד ראשון להבנה שאנחנו צריכים להביא לסיום את הטרגדיה בינינו, שנמשכת יותר מ-120 שנה".

הנסיך אמר בפגישה "זהו הביקור הראשון שלי בישראל ורציתי להבין את ההיסטוריה והתרבות של ישראל. היה לי סיור מרגש מאוד ביד ושם וקיבלתי עוד מידע ממה שכבר חשבתי שאני יודע. אני מקווה שניתן יהיה להשיג שלום באזור ומצפה מאוד לסיור בעיר העתיקה".

הנסיך וויליאם פתח את היום בסיור במוזיאון יד ושם. הפמליה המלכותית נפגשה עם ניצולי שואה שהיו על "קרון הילדים קינדר טרנספורט", משם עברו באנדרטת הילדים ואז השתתפו בטקס באוהל הזיכרון, במהלכו הדליקו נר.

בתום ביקורו ביד ושם אמר הנסיך כי "הביקור שערכתי היום ביד ושם היה מרגש מעומק הלב. כמעט שבלתי ניתן לתפוס את ממדי הארוע המזעזע שהתרחש בעבר". הוא הוסיף כי "אל לנו לשכוח את השואה לעולם - את הרצח של שישה מיליון גברים, נשים וילדים, רק בשל היותם יהודים. על כולנו מוטלת האחריות לזכור וללמד את דורות העתיד על זוועות העבר כדי שלא יחזרו לעולם".

הדוכס מקיימברידג' יגיע בהמשך היום לתל אביב, שם יבקר בין היתר במשחק כדורגל בהשתתפות ילדים ערבים ויהודים ביפו. בערב הוא יישא דברים בקבלת פנים רשמית שתתקיים במעון השגריר הבריטי, דיוויד קורי, ברמת גן. מחר צפוי הנסיך וויליאם להשתתף באירועי תרבות וחדשנות בתל אביב, ומשם ייסע לרמאללה ויפתח את חלקו השני של הביקור - ברשות הפלסטינית.