איזנקוט בכנסת: צה"ל מוכן למלחמה

הרמטכ״ל רא''ל גדי איזנקוט נאם בצהריים (שלישי) במשכן הכנסת, בטקס הוקרה למערך המילואים.

בנאומו הגיב איזנקוט לחשש שהשמיע נציב קבילות החיילים באשר למוכנות צה''ל למלחמה הבאה, והדף את החששות.

״במסגרת תר"ש גדעון נעשתה קפיצת מדרגה משמעותית בהבטחת מוכנות צה"ל למלחמה. נבנה מודל שירות מתקדם המיישם את החלטת הממשלה על קיצור השירות, פיתוח המפקדים והנגדים ומיצוי ההון האנושי באופן ראוי לציון״, אמר הרמטכ"ל.

״יחידות צה"ל ביבשה באוויר ובים פועלות מסביב לשעון ונבחנות מידי יום בסיכול טרור ביו"ש, הגנת גבולות המדינה בדרום ובצפון ובפעילות התקפית רציפה לסיכול יכולות מתקדמות ולהקטנת האיומים על המדינה״.

הרמטכ״ל סיפר על ביקוריו באימונים, שם הוא רואה את הפעילות המבצעית שמוכיחה כי צה"ל מצוי ביכולת גבוהה ובמוכנות טובה יחד עם החובה לאתר ליקויים ולפעול באופן נמרץ לתיקונם. ''גאה מאוד בשדרת הפיקוד - ישנם הישגים ראויים לציון הושגו״.

״בשנת ה-70 למדינה אנחנו יכולים להתברך ביחידות המילואים שהן חלק מרכזי ביכולות צה"ל. בשנת 2017 אימוני כוחות המילואים וכשירותם גדלו באופן ניכר. השנה הכפלנו את היקף כוחות המילואים המשתתפים בתע״מ, כדי לאפשר לכוחות החוד של צה"ל להגדיל את היקף האימונים עד ל- 50% מזמנם״.

איזנקוט הוסיף בסוף דבריו, ״בעיצומה של תקופה ביטחונית מורכבת ורוויות אתגרים מצפון ומדרום עלינו לזכור כי עוצמתו של צה"ל טמונה באנשים, ברוח, בציוד, במיומנות ובלכידות. נמשיך לפעול לחיזוקם במעשים שיבטאו את חשיבותם העליונה תוך הוקרה על המסירות והנאמנות של אנשי המילואים כנבחרת משרתת למדינת ישראל״.