אישה לובשת ניקאב, פריז
אישה לובשת ניקאב, פריז פלאש 90

הסנאט של הולנד אישר היום (שלישי) הצעת חוק אשר קובעת כי על מי שיכסה את פניו באמצעות בורקה או מסכה במקומות ציבוריים יוטל קנס בגובה של עד 350 יורו (כ-408 דולר).

החוק יחול על לבישת בורקה או ניקאב – וגם, כאמור, על פריטים כמו מסיכות סקי וקסדות המכסות את כל הפנים – בבניינים ציבוריים, בתחבורה ציבורית, בבתי ספר ובבתי חולים. הוא לא יחול על לבישת הפריטים ברחוב.

הצעת החוק הוגשה לראשונה לפני כ-13 שנים וקיבלה את תמיכת בית הנבחרים לפני כשנתיים, ברוב עצום של 132 מתוך 150 חברי הבית. אישורו בסנאט פירושו שהחוק הפך למחייב.

הגוף המייעץ העיקרי של ממשלת הולנד התנגד בעבר לחוק בטענה שהוא מגביל את חופש הדת וכי ממילא אין בכל הולנד יותר מ-400 נשים הלובשות בורקה או ניקאב. החוק הוצג כצעד למען ביטחון התושבים אולם מתנגדי החוק טענו שהוא נובע מהתנגדות ללבוש האיסלמי.

בתחילת חודש זה, היתה דנמרק למדינה האירופאית הראשונה שאסרה על הניקאב. מבקרי החוק אמרו שהוא מהווה "פגיעה בזכויות נשים". החוק עבר ברוב של 75:30 בפרלמנט הדני. הוא נתמך הן ע"י הסוציאל דמוקרטים והן ע"י "מפלגת העם הדני", שנחשבת ע"י מתנגדיה למפלגת ימין קיצוני, והוא ייכנס לתוקף בחודש אוגוסט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו