ביתר עילית
ביתר עיליתצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

רשויות מקומיות נוהגות לעבות את קופתן מגביית מיסים מתושביה. בביתר עילית חושבים אחרת.

בהודעה ששוגרה לתקשורת מספר דובר העיריה כי אגף הגבייה בעירייה ביתר עילית סיים בתוך כחודש וחצי את הטיפול ב-כ-5,600 בקשות הנחה בארנונה שהוגשו לעירייה.

"המועד האחרון להגשת בקשות הנחה בארנונה היה ב-31.4 ובאגף הגבייה סיימו את הטיפול בכל הבקשות עד לתאריך ה-15.6", נמסר מהעיריה.

בעיריה הסבירו כי הטיפול המהיר ״הינו חלק מהמהפך הכללי בשירות באגף הגביה בעירייה, בראשות המנהל בני מינצברג, שהפכו את השירות במחלקה למהיר יותר, נגיש יותר ומתקדם יותר, בין היתר בעזרת מערכות טכנולוגיות חדשות ומתקדמות".

עוד אמרו כי כ-1,000 מתוך בקשות ההנחה נשלחו באופן מקוון באתר העירייה, אופציה שהופעלה השנה בביתר לראשונה ונחלה הצלחה. "זו הקלה גדולה לתושבים שאינם נאלצים לגשת פיזית, ומנגד – הקלה בעומס הפונים למחלקה".

סך כל ההנחות שנתנה העירייה בארנונה לשנת 2018 – עומד על כ-18 מיליון שקלים, סכום המהווה קרוב ל-10% מתקציב העירייה.

ראש העיר מאיר רובינשטיין הסביר כי "אנו שמחים להעניק הנחות ללומדי התורה ולמשפחות ברוכות ילדים. על אף שמשרד הפנים אינו משפה את העירייה על ההנחות הללו - איננו רואים בכך כל עול אלא להיפך - זכות גדולה. עליהם תפארתנו ולכן אנו מעודדים זאת".

לדברי מחזיק תיק הכספים בעירייה וסגן רה"ע יצחק רביץ, "השנה הוארך מועד הגשת הבקשות עד ל-31.4, מתוך מגמה לסייע עוד לתושבים. ביצענו גם קבלות קהל מיוחדות לאברכים בנושא, ע"מ למנוע הפסד כספי ועוגמת נפש. רווחתם של האברכים עומדת לנגד עיננו ועל כן נעשו מאמצים מיוחדים להקל את הליך הגשת הבקשה להנחה".