עשו לבת שלי וידוא הריגה

אמה של סגן בצלאלי ז''ל שנהרגה באסון בהר הרצל, זועמת על העונש שנגזר על האחראים לאסון.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ח

סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה בצלאלי ז''ל שנהרגה באסון בהר הרצל לפני כשש שנים, תוקפת את גזר הדין שניתן היום לאחראים.

"זה מעליב, הלב שלי נסגר", אמרה בצלאלי בשיחה עם "חמש עם רפי רשף" בערוץ עשר. "אני לא מאמינה שזה קורה במדינת חוק", הוסיפה בצלאלי. "אני מרגישה שהכול חזר לקדמותו. יצאתי שבורה מבית המשפט ואני לא מסוגלת להרים את הראש. עשו לי ולבת שלי וידוא הריגה".

בצלאלי, עובדת בהר הרצל, סיפרה כי כאשר שמעה את רעש קריסת העמודים, הגיעה לרחבה וראתה כיצד קובעים את מותה של בתה. "אני רוצה לבקש סליחה מהבת שלי על כך שלא הוטל על הנאשמים עונש ראוי יותר.

''צלצלו אלי אתמול בערב ואמרו לי שהפרחים סביב הקבר שלה נבלו, שזה מוזר כי טיפלתי בהם רק לאחרונה. באותו רגע הבנתי שמשהו בגזר הדין לא יהיה בסדר".

''לא הייתי מוכנה לכך שהעונש לא יהיה קשה. בסופו של דבר לא הייתה פה תאונה, אלא רשלנות פושעת, אפילו בית המשפט אמר את זה. אני בוכה, נסגר היום סוג של מעגל, אבל נכנסתי למעגל כואב יותר".

כאמור, בית משפט השלום בירושלים גזר הבוקר (שלישי) עבודות שירות וקנס של אלפי שקלים למהנדס אורן ורשבסקי ויועץ הבטיחות יצחק צוקר, שהורשעו בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי בקריסת גשר התאורה בהר הרצל ב-2012.

המהנדס ורשבסקי יפצה את משפחת בצלאלי ב-5,000 ש''ח, והיועץ צוקר יפצה את המשפחה ב-4,500 ש''ח.

האסון בהר הרצל אירע באפריל 2012, ימים ספורים לפני יום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל. גשר התאורה ברחבת הטקסים בהר הרצל קרס ופגע בחיילים שהתאמנו באותה עת לטקס הדלקת המשואות. באסון נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל, שני חיילים נוספים נפצעו קשה וחייל נוסף נפצע קל.