אדלשטיין וז'ופרה
אדלשטיין וז'ופרהצילום: דוברות

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שנפגש היום (שלישי) עם שגריר האיחוד האירופי בישראל התרעם על הבנייה הבלתי חוקית בחאן אל אחמר שממומנת על ידי האיחוד האירופי. כך נודע לערוץ 7

"האיחוד לא יכול לבנות בנייה בלתי חוקית איפה שהוא רוצה, ואז להתפלא כשישראל הורסת את המבנים. אגב, זו הריסה לפי החלטת בג''ץ", הזכיר אדלשטיין לשגריר עמנואלה ז'ופרה.

''אמרתי גם לשרת החוץ של האיחוד שהתלוננה בפני על הריסת המבנים בחאן אל אחמר, רוצים להשקיע ולבנות? אין בעיה, אבל רק בתיאום מול ישראל", סיפר יו"ר הכנסת.

אדלשטיין התייחס בפגישה גם להסכם הגרעין עם איראן, ״זה ברור לכולם שאסור לאיראן להשיג נשק גרעיני. אתם חושבים שההסכם טוב, אבל שוכחים שהוא לא כולל כוח אל קודס מעבר לגבול עם ישראל. צריך להסתכל על מה שקורה היום ולהבין את ההתרחשויות באיזור״.

יו"ר הכנסת תקף את ההצהרות האנטי-ישראליות של מנהיגי מדינות האיחוד האירופי, ''זה רק מרחיק את שיתוף הפעולה והקשרים. זה בא לידי ביטוי ביתר שאת בתגובה המוגזמת נגד העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, והקישור המופרך בין בינה לבין התגברות הטרור ברצועה.

''לאירופאים עקרונות וערכים חשובים וליברליים, ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון ששותפה לערכים הללו. האיחוד יכול להוות שחקן מרכזי בניסיון לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אך הוא הופך לא רלוונטי כשהוא נוקט בעמדה אחת״, אמר אדלשטיין לשגריר האיחוד האירופאי.