הנסיך ויליאם: בריטניה לצד ישראלחדשות עשר

דוכס קיימברידג', הנסיך ויליאם, משתתף הערב (שלישי) בקבלת פנים חגיגית בבית השגריר הבריטי ברמת גן.

בנאומו בפני מאות המשתתפים אמר הנסיך כי "הקשרים של ישראל ובריטניה מעולם לא היו טובים יותר. באזור הזה יש היסטוריה מסובכת, תושבי המזרח התיכון סבלו מעצב ואובדן".

הוא הביע תקווה לשלום בין ישראל לפלסטינים, "אני יודע שאני חולק עמכם את הרצון לשלום בר-קיימא. בריטניה צועדת עמכם לקראת עתיד משגשג".

הנסיך סיפר על ביקורו במוזיאון יד ושם. "ביקרתי את קברה של סבתא רבא שלי, הנסיכה אליס, שהייתה ידועה בתור מי שהצילה יהודים במלחמת העולם השנייה. הסיפורים האלה מעוררים גאווה גדולה במשפחתי.

''המדליה שקיבלתי ממך אדוני ראש הממשלה, אותה מדליה שקיבלה מישראל, זה משהו שהמשפחה שלי תנצור. אסור לנו לעולם לשכוח מה שנעשה נגד העם היהודי בשואה", אמר הנסיך שסיים את נאומו בשתי מילים בעברית: ''תודה רבה''.

מוקדם יותר הערב הגיע הנסיך ויליאם למפגש עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, בחוף פרישמן התל אביבי. השניים צפו בשחקני פוצ'יוולי, ובהמשך עלו לסוכת המציל הצבעונית וצפו לעבר האופק.

הנסיך סיפר לחולדאי כי הוא מצטער שהגיע לחוף ים כל כך יפה ולא הביא בגד ים. חולדאי העניק לו בספונטניות כפכפים ומגבת. לאחר מכן, נפגש הנסיך עם גולשי רוח המייצגים את פעילויות הפנאי בעיר החוף ונהנה מאכילת פירות הקיץ.

קודם לכן בעט הנסיך ויליאם את בעיטת העונשין במשחק כדורגל של ילדים יהודים וערבים במרכז פרס לשלום.

הנסיך סיפר ליו"ר המרכז, חמי פרס, "אבא שלי התרגש מההלוויה של אבא שלך הנשיא שמעון פרס ז"ל, הוא סיפר לי בטרם הגעתי כי המעמד הזה היה לו חשוב". חמי פרס אמר בתגובה "אנו מודים לך על הביקור, וגאים להמשיך את המורשת של שלום ודו קיום בישראל, דרך הספורט".