באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

נקודה אחת בלבד השיגה נבחרת ארגנטינה בטורניר גביע העולם שבכדורגל עד הערב. הנבחרת הדרום אמריקאית, שנכנעה ללחצים ואיומים ערביים וביטלה הגעתה לישראל לקיום משחק אימון בירושלים, כמעט והודחה הערב (שלישי) מטורניר המונדיאל היוקרתי, בניגוד גמור לכל הציפיות, אך אז שער בדקה ה-86 גאל אותה .

הנבחרת שנחשבת לזו בעלת שחקני הכדורגל הטובים בעולם, ביניהם מסי, מסצ'ראנו, היגואין, דיבאלה אגוארו ועוד, כמעט ושוב כשלה במשימתה לשחזר את זכייתה בגביע העולם האחרון שלה ב-1986, בו זכתה אחרי שביקרה עם דייגו מראדונה בישראל.

רגע האמת של הנבחרת הארגנטינאית המפורקת הגיע הערב כשזו פגשה למשחק ההזדמנות האחרונה את נבחרת ניגריה בידיעה כי כל תוצאה מלבד ניצחון תביא להדחתה המוקדמת והמפתיעה מהטורניר.

המשחק נפתח עם שער של מלך שערי הנבחרת הדרום אמריקאית בדקה ה-14, הלא הוא ליאו מסי. מסי הנחשב לשחקן הכדורגל הטוב בעולם אך בנבחרתו הפך למושמץ, כבש לאחר בישול נהדר ונראה היה כי מעתה ישוב להראות למה הוא נחשב לטוב בעולם.

עם פתיחת המחצית השניה זכו השחקנים הניגרים בשריקה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים גבולית ביותר, אותה תירגמו לשער וארגנטינה החלה להילחץ. או אז, שער של מרקוס רוחו בדקה ה-86 גאל המונים ובעיקר את מסי המושמץ כשארגנטינה מעפילה למרות הכל ולמרות היכולת הרעה אל שלב שמינית הגמר שם תפגוש את נבחרת צרפת החזקה, במה שיהיה כנראה לסוף דרכם של הדרום אמריקאים בטורניר היוקרתי.

אגב, הארגנטינאים היו תלויים גם במשחק המקביל בבית, בו נפגשו איסלנד וקרואטיה, כשרק ניצחון של איסלנד יביא להדחתם שלהם. למזלם, הקרואטים עשו את העבודה כשכבשו שער ניצחון בדקה ה-90 שקבע 2:1 וזימן לה מפגש קליל מול נבחרת דנמרק בשלב הבא.