לפיד ב-CNN: לא נחלק את ירושלים

יו"ר יש עתיד חזר על תמיכתו בפתרון שתי המדינות, תקף את הפלסטינים שמסרבים לכל הצעה מדינית והבהיר כי יתנגד לחלוקת בירת ישראל.

תגיות: יאיר לפיד CNN
חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) השוהה בוושיגנטון לצורך קידום ההכרה האמריקנית ברמת הגולן, התראיין לרשת CNN והבהיר כי לעולם לא יתמוך בחלוקת ירושלים.

''אני תומך ברעיון שתי המדינות. אני תומך בהפרדה. זהו הצעד ההכרחי עבור ארצי ועבור ילדינו", אמר לפיד אך הדגיש "לעולם לא אתמוך בשום פתרון שכולל חלוקה של ירושלים".

לפיד תקף את הסירוב הפלסטיני לנהל דיאלוג, ''הבעיה עם הפלשתינים היא שהם מסרבים לכל הצעה שהציעו להם משנת 2000 בקמפ דיוויד. הפלשתינים צריכים להבין שזה לא 'משחק סכום אפס', שבו או שמשהו ייתן להם את הכל, או שהם לא לוקחים כלום. הם צריכים לשבת ולדבר על הסכם הקבע".

בנושא תכנית השלום שעשוי להציג הממשל האמריקאי אמר לפיד "אנו לא יודעים מה יש במסמך, אך הגיע הזמן שמשהו יעשה משהו שונה. עד כה עשו את אותו הדבר וציפו לקבל תוצאות שונות".

המגיש וולף בליצר ציין כי לפיד הוא מועמד לראשות הממשלה שעשוי להחליף את נתניהו בבחירות, וביקש את הערכתו של לפיד האם הבחירות יוקדמו. "יש אפשרות סבירה שהבחירות יוקדמו ויתקיימו בתחילת השנה הבאה", ענה יו"ר ''יש עתיד''.