קבוצה חדשה לדייויד בלאט

המאמן האמריקאי-ישראלי שכבר הגיע למשרת אימון בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, חתם לשנתיים באולימפיאקוס היוונית

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ח

 בלאט. חתם ביוון
בלאט. חתם ביוון
צילום: רויטרס

דיוויד בלאט חוזר ליורוליג. אחרי שכבר אימן ברמות הגבוהות ביותר עת שימש כמאמן קליבלנד קאבלירס מליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, חוזר דייויד בלאט לצמרת הכדורסל האירופי.

המאמן האמריקאי-ישראלי אימן בשנתיים האחרונות, מאז פוטר מקליבלנד, את דרושפאקה הטורקית ששיחקה במפעל היורוקאפ השני בחשיבותו בכדורסל האירופי, שם זכה איתה העונה בתואר האליפות והעפיל איתה אל מפעל היורוליג היוקרתי.

עם זאת, כבר זמן רב השתוקק בלאט לשוב לאמן בליגה הטובה בעולם ומשראה כי ההצעות לא מגיעות, בחר להיענות להצעה מקבוצת הפאר היוונית - אולימפיאקוס.

היוונים האדומים מאתונה החליטו לשנות את הבחירה הצפויה במאמן יווני והחתימו את בלאט לשנתיים, כשזה נחשב לאחד מהמאמנים הבכירים כיום באירופה. למעשה, זו לא תהיה קדנציית אימון ראשונה של מאמן ישראלי בקבוצת הפאר היוונית כשפיני גרשון שימש למשך עונה כמאמנה גם בעבר.

"אני מאוד שמח להשתייך לאולימפיאקוס. ניתנה לי הזדמנות אדירה להיות חלק מהמשפחה הזאת וממסורת של הצלחות ומהיסטוריה ארוכה של שחקנים ומאמנים גדולים שעבדו כאן", אמר בלאט בהתייחסות לחתימה בקבוצה היוונית והוסיף, "האתגר וההזדמנות הזאת ממלאת אותי בגאווה, אבל גם מדרבנת אותי לעשות את הטוב ביותר. אתן את הלב והנשמה למען המועדון והאוהדים. הקבוצה חייבת לצמוח ולהתפתח ואני בטוח שעם כל האנשים במערכת נעשה את זה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il