שובה מלכה
שובה מלכהצילום: Meir Vaknin/Flash90

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד נור א-דין שינאוי, המחבל בן ה- 20 מג'נין, שדקר את התלמידה שובה מלכה בעפולה לפני כשבועיים.

מחקירת השב"כ עולה כי שינאוי נכנס לישראל בפברואר 2018 במסגרת טיול ונשאר בישראל ללא אישורים כחוק כשהוא עובד בעבודות טייח באזור נצרת עלית ואיכסאל.

בשלב כלשהו החליט המחבל לבצע פיגוע במדינת ישראל כנגד חיל או אדם דתי ולצורך כך אף הצטייד בשתי סכינים.

עוד עלה מהחקירה כי במועד הארוע הבחין שינאוי שהיה בדרכו לביתו בג'נין בשובה מלכה שנראתה לו בעלת חזות יהודית דתית (לדבריו: "מתנחלת") בתחנת האוטובוס והחליט כי זוהי ההזדמנות לבצע את הפיגוע אותו תיכנן עוד קודם לכן.

הוא המתין לשעת הכושר שהיא תהיה לבדה ניגש אליה מאחור ודקר אותה תשע דקירות בפלג גופה העליון. לאחר שסבר כי גרם למותה נמלט מהמקום.

שובה מלכה, פצועת פיגוע הדקירה בעפולהדוברות ביה"ח העמק

כשהבחין המחבל כי שוטרים דולקים אחריו, תכנן לרצוח את אחד השוטרים באמצעות הסכין השניה אך עוד לפני שעלה בידו לבצע את זממו הוא נוטרל ע"י השוטרים ונעצר.

בחקירה סיפר המחבל כי הרקע למעשה הוא בידוק ביטחוני שעברה אימו של הנאשם ע"י שוטרים חובשי כיפה בכניסה לאזור הר הבית בחג הרמדאן בשנת 2017. לטענתו מאז אותו מקרה גברה שנאתו כלפי יהודים דתיים.

בסיום החקירה הגישה היום פרקליטות מחוז צפון כתב אישום חמור נגד המחבל בגין עבירות: ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, הכנה למעשה טרור, כניסה לישראל שלא כחוק והחזקת סכין למטרה בלתי כשרה. במקביל הוגשה נגד הנאשם גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.