הרב לאו נגד מתווה הכותל החדש

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, פנה לשרי הממשלה ולחברי הכנסת ודרש: "כל שינוי ברחבת הכותל רק באישור הרבנים הראשיים".

, ט"ו בתמוז תשע"ח

מתנגד. הרב דוד לאו
מתנגד. הרב דוד לאו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, קורא היום (חמישי) לבלום את הצעת מתווה הכותל החדש שצפויה להיות מאושרת בקרוב בוועדת השרים לענייני המקומות הקדושים.

בהודעה מטעם לשכת הרב לאו נאמר "הרב הראשי סבור כי לא ייתכן שבמקום הקדוש ביותר לעם היהודי במשך אלפי שנים יבוצעו שינויים שאינם לפי רוח ההלכה וללא אישורים של הרבנים הראשיים".

בהודעה בירך הרב לאו את השר אורי אריאל אשר הודיע הבוקר כי יתנגד לכל שינוי במצב הקיים ולא ייתן יד לפגיעה ברחבת הכותל, וכן שהרבנות הראשית חייבת להישאר הסמכות הבלעדית לקביעת הסדרי התפילה בכותל.

"הרב הראשי קורא לכל השרים וחברי הכנסת ולכל מי שמסורת המקום הקדוש ביותר לעם היהודי חשובה להם, להתגייס לעניין ולפעול בכל דרך על מנת למנוע כל שינוי ברחבת הכותל, שאינו על פי ההלכה המסורה מדורי דורות שכן ועדות יקומו ויפלו אך הכותל המערבי שריד בית מקדשנו יישאר בקדושתו לנצח", נמסר מלשכת הרב הראשי.

נזכיר כי הממשלה צפויה ביום ראשון להחליף את יו"ר ועדת השרים האמונה על הנושא, כך שמי שיעמוד בראשה יהיה ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא שרת התרבות רגב שהודיעה כי היא מתנגדת למתווה.

נתן שרנסקי, היו"ר היוצא של הסוכנות היהודית, תקף היום את הודעתה של רגב, "הכותל הוא סמל מרכזי, גם דתי וגם לאומי, לכל יהודי בארץ ובעולם. מדינת ישראל, שייעודה הוא להיות ביתו של כל יהודי באשר הוא, צריכה לאפשר לכל יהודי להתפלל לפי דרכו ומנהגו במקום החשוב כל כך לעם כולו".