תל אביב
תל אביבצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב נתן אלנתן, חבר מועצת העיר ויו"ר ש"ס בתל אביב, דוחה בערוץ 7 את הטענות של נציגי מרצ נגד מערכות הכריזה שמבשרות על כניסת השבת בעיר העברית הראשונה.

"לאחרונה פנתה סגנית ראש העיר ממרצ למשטרה בדרישה לאכוף את חוק הרעש נגד מערכות הכריזה של השבת. המערכות שלנו בניגוד למואזין שמרעיש בארבע בבוקר עומדות בחוק ופועלות בשעות סבירות. עד כה קיבלנו תגובות מדהימות מתושבים אבל כנראה יש אנשים שמפריע להם שמזכירים להם מתי נכנסת שבת", אומר אלנתן.

להערכתו מדובר בצעד פוליטי לקראת הבחירות שיתקיימו בקרוב, "ברמת אביב החדשה התקנו לאחרונה מערכת כזאת אבל מישהי ממרצ פנתה למשטרה והתלוננה. אני כתבתי למפקד המחוז ואמרתי לו שאני עומד מאחורי המערכת הזאת שעומדת בתקן ואני מוכן לתת לכל אחד הסברים.

''בשנה האחרונה היו כל מיני תלונות נגד המערכת והגיעו פקחים ושוטרים וראו שאין שום בעיה. אנחנו הצגנו גם נוהל עבודה מסודר מול העירייה שמאפשר לתושבים להתלונן. יש כאן שירי שבת יפים ומוכרים כמו 'שלום עליכם' ו'לכה דודי', זה יכול להפריע רק למי שיש לו שנאה".

הרב אלנתן מעריך שאחרי הבחירות הכל ירגע, "עד היום שמנו 15 מערכות ב-15 שכונות. בתל אביב יש כיום 600 בתי כנסת פעילים כך שאי אפשר להגיד שזו עיר חילונית, יש בה ציבור גדול של שומרי תורה ומצוות ואין סיבה שבעיר לא יהיו שירי שבת שמבשרים את כניסת השבת. להערכתי לאחר הבחירות הכל ירגע ותל אביב תחזור להיות שקטה".