מיליון וחצי תלמידים יוצאים לחופשה

מערכת החינוך חותמת את שנת הלימודים תשע"ח. כ-340,000 תלמידי כיתות א'-ג' צפויים להשתתף בבתי הספר של החופש הגדול.

ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ח

חופש
חופש
צילום: istock

כ- 1,500,000 תלמידי החינוך היסודי (כיתות א'-ו') וילדי הגנים וכן כ -90,000 עובדי הוראה, יסיימו מחר (שישי) את שנת הלימודים תשע"ח, ויפתחו באופן רשמי את חופשת הקיץ.

לקראת היציאה לחופשת הקיץ יפעיל משרד החינוך שורה של תכניות, בהן "בתי הספר של החופש הגדול".

גם בחופשת הקיץ הקרובה ייהנו תלמידי כיתות א'-ג' ממסגרת חינוכית בעלות בסיסית בלבד. השנה צפויים להשתתף בתכנית 450 אלף תלמידים ובכללם תלמידים עם צרכים מיוחדים. התכנית תפעל במהלך שלושת השבועות הראשונים של חודש יולי בין השעות 8.00-13.00.

התלמידים יהנו מפעילות חינוכית וחווייתית בתוך בתיה"ס, שמטרותיה הן- לקדם מענה חינוכי איכותי לתלמידים, טיפוח תרבות פנאי משמעותית, חיזוק מקומו של המוסד החינוכי כעוגן לקהילה וכן הקלה בנטל ההורים.

תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" תתמקד השנה בנושא "מפליגים עם סיפורים" ותכלול פעילויות מגוונות, חווייתיות ויצירתיות באמצעות חוגי העשרה, ספורט, אומנות, תנועה, חינוך סביבתי, מרכזי למידה אינטראקטיביים, מועדון קריאה וסדנת כתיבה יוצרת. כמו כן, ישולבו בפעילויות ימי שיא סביב נושאים חברתיים-ערכיים.

כ-650,000 תלמידים ייקחו חלק בקייטנות הקיץ. סה"כ ניתנו כ- 7,200 רישיונות לקייטנות. מינהל רישוי בקרה ואכיפה יקיים גם השנה בקרות בכדי לוודא שהן עומדות בהנחיות המשרד. בנוסף, כ-9,000 תלמידים מכיתות ד'-יב' ישתתפו בכ-90 קייטנות דיגיטליות.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר ״הכל אני יכול בחופש הגדול – כך כתבה נעמי שמר, וכך אני אומר למעל 2 מיליון ילדים שיוצאים היום לחופשת הקיץ. החופשה היא הזדמנות נפלאה למלא את הזמן הפנוי במשמעות וערך מוסף - לקרוא ספר, להעצים תחביב או כשרון, להתנדב בקהילה ולצבור ידע בתחומים חדשים. אני מאחל לכל תלמידה ותלמיד חוויות נפלאות בים, בבריכה ובטיולים עם המשפחה - אבל לא רק. חופש של חוויה ומשמעות, והכי חשוב - שישמרו על עצמם״.

השר בנט בירך את המורים ואמר ״זה הזמן לקחת פסק זמן, למלא מצברים ולחדש כוחות אחרי שנת לימודים פורייה ומוצלחת. המורים בישראל הם חוד החנית שלנו, אני גאה בכם ובעשייה המבורכת שלכם למען ילדי ישראל. תודה לכם על שנה נפלאה!״.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר "אנו מסכמים היום שנה מרובת חידושים ותכניות לאומיות, להזנקת מערכת החינוך, לצמצום פערים בחברה הישראלית ולהתאמת המערכת למאה ה-21. השקנו את תכנית הצהרונים, פתחנו את מוסדות החינוך בחגים, ולראשונה החל משרד החינוך לסבסד חוגים. אני רוצה להודות לאנשי החינוך המסורים, על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. אני מאחל למערכת החינוך כולה חופשת קיץ מהנה, חווייתית ומשמעותית".