מפעל הפיס: תרבות לכל - גם בשומרון

פרויקט 'בימות פיס' הגיע ליישוב עץ אפרים, שם נערכה הופעה של הזמר אברהם טל. "תרבות זו שפה משותפת לכל האנשים, בכל מקום".

בשיתוף מפעל הפיס , ט"ז בתמוז תשע"ח

השבוע נערכה בעץ אפרים הופעה מיוחדת של הזמר אברהם טל במסגרת פרוייקט 'בימות פיס' של מפעל הפיס, אליה הגיעו למעלה מאלף משתתפים, מהשומרון ומחוץ לאזור.

מיקי ריס, מנהלת פרוייקטים באגף התרבות של מפעל הפיס מספרת כי "המטרה של פרוייקט בימות פיס היא להביא מופעי מוסיקה איכותית לכל מקום בארץ, קרוב לבית, בעלות חינמית או סמלית מאוד במחיר שלא עולה על 30 שקלים".

היא מספרת שהמיזם התחיל בקטן והביקוש עלה על ההיצע. "זו השנה השמינית של המיזם, שהחל בשנת ה-60 לפיס, אז הוחלט לסבסד 60 מופעים ברחבי הארץ. ראו כי טוב וזה גדל ל-80, אחר כך ל-100, אחר כך ל-120 והשנה הגענו לכמעט 210 מופעים כמעט בכל מקום אפשרי".

לדברי ריס, "תרבות זו שפה משותפת לכל האנשים, בכל מקום. זה מצרך שצריך להיות לא פחות זמין מלחם ולהגיע לכל מקום בו אתה נמצא".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, נטל חלק במופע המיוחד. "בימות פיס מגיעות לכל מקום בארץ. אני תמיד מתרגש להיות באירועים שלהם, כי הם מביאים את האירועים הכי טובים ומושקעים בארץ".

"כאן בשומרון למעלה מאלף איש מכל גווני האוכלוסיה שמחים יחד וזו הגדולה של מפעל הפיס. זה לא אני מודה למפעל הפיס על התמיכה והשותפות שאנחנו גאים בה", סיכם דגן.