נתניהו עם בוגרי קורס טיס
נתניהו עם בוגרי קורס טיס צילום: קובי גדעון / לע"מ

בבסיס חצרים בדרום מתקיים הערב (חמישי) טקס מסדר כנפיים בסיומו של מחזור 176 של קורס טיס.

בטקס משתתפים נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

״סביבנו רוחשות סכנות – ולחיל האוויר יש תפקיד מרכזי בסיכולן", אמר נתניהו בנאומו. ''התוקפנות של איראן וגרורותיה באזורנו אינה דועכת. איראן חרתה על דגלה את הרצון להשמידנו. אני מדגיש חד-משמעית: לא ניתן לאיראן לפתח נשק גרעיני. נמשיך לפעול בכל העוצמה נגד תכניתה להפוך את סוריה לבסיס טילים קטלני נגדנו.

''נטישת החברות והמדינות את השוק האיראני, והפגנות ההמונים באיראן, מלמדות שהמאמצים שלנו להעמיד את איראן במקומה נושאים פרי. לא תמיד היו כך פני הדברים. תחילה עמדנו לבד בהתנגדותנו להסכם הגרעין הרע עם איראן, הסכם שמימן את שאיפות ההתפשטות והתוקפנות שלה.

''אבל לא הרפינו וטוב שכך כי החלטת הנשיא טראמפ, החלטה היסטורית, לפרוש מהסכם הגרעין יוצרת היפוך אסטרטגי במצבה של ישראל. איראן נקלעה לטלטלה כלכלית בעקבות חידוש הסנקציות נגדה. זרימת הכסף הגדול לקופתה נעצרה בחריקת בלמים''.

לדברי ראש הממשלה, העם האיראני מרגיש היטב בכיסו את ההשלכות של הקנאות הפונדמנטליסטית של שליטיו. ''בניגוד גמור למה שאמרו מומחים בינלאומיים - החזרת הסנקציות לא רק שלא ליכדה את הציבור האיראני סביב המשטר; ההיפך הגמור קרה.

''רבים באיראן מבינים שמשטר האייתולות מבזבז משאבים אדירים על חתרנות צבאית בחוץ, במקום להשקיע בצרכי האזרחים בבית פנימה. אני מדבר על איראן משום שזה האיום הגדול ביותר על קיומנו. ואנחנו נחושים לבלום את האיום הזה.

''מוקדם לקבוע כיצד יתפתחו הדברים, אבל הכיוון ברור: מכונת המזומנים של התוקפנות האיראנית נופצה. ואנו, צה"ל ובתוכו חיל האוויר, נמשיך לפעול בעוצמה נגד מטרות איראניות במרחב. אנחנו נגן בנחישות חסרת פשרות על גבולותינו, על ריבונותנו, על ביטחון אזרחינו. נמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים, בזירות גלויות ועלומות, נגד מבקשי נפשנו''.

בנוגע להסלמה בדרום אמר נתניהו, ''זה לא המקום לפרוס את התוכניות שיש לנו - אומר רק זאת: מי שיגרור אותנו לעימות, יצטער על כך מאוד. גם כאן לחיל האוויר יש תפקיד מכריע״.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר בטקס "כשאני עומד מולכם עכשיו, אני רואה לפניי את מפקדי הלהקים והטייסות של העשור הבא. אני רואה לפני את כוח המגן הטוב ביותר בעולם, בצבא החזק ביותר במזרח התיכון - על כל זרועותיו -באוויר, בים וביבשה - ערוך ומוכן לכל תרחיש".

''אנחנו כישראלים אנשים קצרי רוח. אנחנו רוצים הכל מיד ועכשיו - 'מלחמה עכשיו'. 'הכרעה עכשיו'. אך מדיניות ביטחון רצינית ואחראית לא יכולה להיות מענה ללחץ תקשורתי או ציבורי. מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים ואיומים רבים, גם בדרום וגם בצפון.

''שלומם וביטחונם של תושבי הדרום והצפון, כמו כל אזרחי ישראל, הוא בראש מעיינינו. תסמכו עלינו שאנחנו פועלים באופן אחראי ושקול בהתאם לאינטרס הישראלי. אין לנו כוונה להיגרר, אלא להוביל. נעשה מה שצריך, כמו שצריך, מתי שצריך", הוסיף שר הביטחון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו