פסטיבל הבירה בתקוע
פסטיבל הבירה בתקועצילום: תיירות גוש קציון

כ-2,000 צעירים השתתפו אמש (חמישי) בפסטיבל הבירה המסורתי ביישוב תקוע בגוש עציון.

על רקע הנוף המרהיב של ספר המדבר במזרח הגוש, נהנו הנוכחים מבירות של כעשרים מבשלות מקומיות, דוכני אוכל ומכירה, הופעה של זמר הבלוז לייזר לויד שאירח את רוני פיטרסון ומסיבת ריקודים אל תוך הלילה.

הפסטיבל שפותח את אירועי הקיץ בגוש עציון התקיים זו השנה הרביעית. בשנה הראשונה נכחו כ-400 איש ומאז בכל שנה הוא צובר הצלחה גדולה יותר, כשהשנה הפסטיבל נחשב למוצלח במיוחד ולגדול ביותר מאז היווסדו.

בפסטיבל השתתפו מבשלות הבירה המקומיות בגוש עציון, בהן בירודיון, נחמיה, סאמר, המוכתר, הג'ינג'ית, איגרא רמה, הפרלמנט, בירנבאום, קדם, הינדיק, משיח, במבלביר ועוד.

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, שהגיע גם הוא לבקר בפסטיבל, אמר "פסטיבל הבירה הרביעי בתקוע הוא הזדמנות טובה לארח בגוש עציון חובבי בירה עם חובבי ההתיישבות. יש כאן מבחר בירות משלל מבשלות מקומיות. אנחנו פתוחים לכל עם ישראל, כל אחד מרגיש פה בבית.

''כאן מתחברים למורשת ושורשים, וכמו שאמרו חז"ל 'גדולה לגימה שמקרבת את הלבבות' כאן מתחברים גם על כוס בירה מקומית", אמר נאמן.

מאיר סמסון, נציג המבשלות בפסטיבל, סיפר כי "מדובר באירוע שהגה אותו נועם שוק לפני ארבע שנים ומאז הוא הולך וגדל ובכל שנה מכפיל את עצמו. יש כאן אנרגיות באמת מיוחדות. מגוון מדהים של בירות איכותיות, ומגוון אנושי מאוד רחב שמאפיין גם את תקוע עצמה. אנשים שמגיעים כדי לרקוד, ליהנות ולהשתחרר, בלי הגדרות. החיבור בין פסטיבל הבירה לתקוע הוא טבעי".

משה ברוס, מנכ"ל עמותת תיירות גוש עציון, אמר כי "פסטיבל הבירה בתקוע מהווה הזדמנות מיוחדת לחשוף את התיירות בספר המדבר והפסיפס האנושי המיוחד של האזור. כיף לראות אלפי מבקרים מגיעים לגוש עציון ליהנות מעוד אירוע מוצלח. אני מזמין את כולם לבוא ולטייל בקיץ בגוש עציון".