מרפאת טרם בתוך בניין מגורים
מרפאת טרם בתוך בניין מגוריםצילום: ללא קרדיט

לפני מספר ימים נחנכה בחגיגיות מרפאת טרם החדשה בכניסה לעיר ירושלים, במתחם "סיטי קורט" אשר הוקם ברחוב שרי ישראל.

השכנים בבניין שבו הוקמה המרפאה נדהמו לגלות שבמקום להשתמש בכניסת המרכז המסחרי הממוקמת בפינת יפו, הרחק יחסית מאיזור המגורים, בחרו בהנהלת המרכז להשתמש בכניסת הדיירים ודרכה להכניס פנימה את אלפי החולים והפצועים הגודשים מדי יום את מרפאת טרם 24 שעות ביממה כולל שבתות וחגים.

התושבים פנו ליוסף שפייזר, מחזיק תיק דת ועיר בתנועת התעוררות. "טרם זה מפעל קודש ושירות קריטי לאזרח", סיפר התושב לשפייזר והוסיף, "אך איזה היגיון שבעולם עושה מעבר אל המרפאה דרך כניסה פרטית לבניין של שבעים משפחות, רובן מרובות ילדים, ולא בכניסה הראשית לקניון הממוקמת הרחק מאיתנו?".

הדיירים מספרים על חיים שהפכו בימים האחרונים לגיהנום. אמבולנסים שעוצרים בפתח הבניין ומפנים חולים, על פצועים זבי דם שעוברים דרך כניסת הבניין מול עיני ילדים שחוזרים מהחיידר. "בתי הגיעה אתמול אחר הצהריים מבית הספר ויחד איתה נכנס לבניין פצוע עם דימום בראשו", סיפר לשפייזר שכן מזועזע אחר, "הילדה הגיעה בוכייה הביתה ומסרבת מאז לצאת מהבניין ללא ליווי שלי או של אשתי".

רחבת הכניסה לבניין הפכה לפינת העישון והשיחה של מלווי החולים, והשכנים שדירותיהם ממוקמות ממש מעל הרחבה סובלים מטרדות רעש, עשן וריח באופן בלתי נסבל. בלילה האחרון אף מספר דיירים הביעו מחאה וניסו לחסום את הכניסה למרפאה דבר שיצר עימותים במקום.

המועמד לראשות העיר ירושלים מטעם 'התעוררות', עופר ברקוביץ', הגיע אתמול לסיור במקום ונפגש עם הדיירים.

ברקוביץ' שמע את הטענות ובחן את דרכי הגישה השונות, "אין ספק שמרפאת טרם החדשה מבורכת אך ברור כי לא יעלה הדעת שחייהן של עשרות משפחות ייפגעו. לפי מה שראיתי ישנן פתרונות נוספים המאפשרים גישה למקום ללא פגיעה בדיירים.

''אני מתכוון לפנות לכלל הגורמים המקצועיים וכן להנהלת המרכז המסחרי במטרה למצוא פתרון מהיר ומיידי על מנת למצוא כניסה חלופית ראויה למרפאה ולאפשר לתושבים לחזור לשגרת חייהם", אמר ברקוביץ'.